09.08.2016/16:07

Handel nie zarobi na Polakach wracających po Brexicie?

Branża FMCG nie powinna liczyć na Polaków wracających po ewentualnym Brexicie. Dwie trzecie z nich nie zamierza opuszczać Wysp, a tylko co dziesiąty twierdzi, że z pewnością wróci do kraju.

Po referendum w sprawie pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej pojawiły się głosy, że przegrana zwolenników Wspólnoty zakończy się zakrojoną na sporą skalę reemigracją. Polacy przyjeżdżający do kraju mieli – w pewnym stopniu – napędzić gospodarkę z jednej strony wydając zarobione za granicą pieniądze, a z drugiej trafiając na rynek pracy. Tak się jednak zapewne nie stanie.

Z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia wynika, że rodacy mieszkający w Wielkiej Brytanii nie są co prawda zadowoleni z wyniku referendum (aż 74 proc. pytanych negatywnie oceniło decyzję o wyjściu z UE), ale jednocześnie aż 68 proc. zapewnia, że nie planuje wracać do Polski. Deklaracje o powrocie składa jedynie 9 proc. ankietowanych.

Wydaje się, profity płynące z życia w Wielkiej Brytanii są wciąż dla naszych rodaków zbyt duże, by na poważnie rozważali oni możliwość powrotu. Jako główne motywacje braku chęci przeprowadzi do ojczyzny wymieniali oni system polityczny, prawo oraz zbyt niskie zarobki.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.