30.09.2016/09:21

Handel powraca na ulice miast

Centra handlowe nie są już tak wielką atrakcją jak jeszcze kilka lat temu. Dlatego na znaczeniu zyskują tradycyjne ulice handlowe, jak Piotrkowska w Łodzi czy Nowy Świat w Warszawie – pisze „Rzeczpospolita”.

Zdaniem ekspertów to format handlowy, który w najbliższym czasie będzie najsilniej rósł. Cytowana przez gazetę ekspertka z Cushman & Wakefield podkreśla rozwój handlu będzie widoczny w tych częściach miast, gdzie rozwija się infrastruktura miejska (przystanki autobusowe, stacje metra).

Najważniejszym punktem dla zagranicznych najemców jest Warszawa, ciekawe dla inwestorów są Poznań, Wrocław, Kraków.

Jak podaje Cushman Wakefield, czynsze przy głównych ulicach handlowych oscylują w przedziale 50-130 euro za mkw. miesięcznie. Cena zależy od lokalizacji, metrażu i zainteresowania najemców. Według C& W za 1 mkw. powierzchni w najlepszym lokalu handlowym w Warszawie przy Nowym Świecie trzeba płacić 1020 euro. 

Więcej w "Rzeczpospolitej"

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.