29.10.2017/19:34

Handel w niedziele generował zyski sieci, z których nie korzystali pracownicy

Rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, zapytany w trakcie sobotniej audycji, w radiowej Trójce, czy prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę ograniczającą handel w niedzielę, odpowiedział, że "prezydent czeka na ustawę, która będzie uchwalona przez Sejm".

Jednocześnie Krzysztof Łapiński podkreślił, że „ten spór jest sporem, który ma podłoże ekonomiczne, społeczne i także trochę ideologiczne". Przez ostatnie 27 czy 28 lat handel w niedzielę służył temu, by sieci handlowe miały dużo większe zyski, , ale pracownicy za bardzo z tego nie korzystali – mówił rzecznik prezydenta.

I dodał: - Proszę zobaczyć jak rosły zyski sieci handlowych, tych szczególnie wielkich, jak rosły ich obroty, jak rosły ich zyski, a czy to się przekładało na wyższe zarobki pań przy kasach?

Krzysztof Łapiński stwierdził, że "ten problem trzeba rozwiązać". Jednocześnie nie wyjaśnił w jaki sposób można to zrobić, ani nie wskazał, czy dobrym rozwiązaniem będzie propozycja ograniczenia handlu do dwóch niedziel w miesiącu, czy może lepszym byłby całkowity zakaz handlu w niedziele i dni świąteczne.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.