26.03.2020/13:12

Handel w trybie zmianowym. Jak sieci handlowe radzą sobie z brakami kadrowymi?

Jak rekrutować nowych pracowników w dobie kwarantanny? Sieci handlowe pełnią obecnie bardzo istotną funkcję, nie tylko gwarantując stałą pracę setkom tysięcy osób, ale przede wszystkim dostarczając niezbędnych środków do życia reszcie społeczeństwa. Dlatego tak ważne jest zadbanie o pracowników obecnych, ale równocześnie zagwarantowanie sobie napływu nowych, jeśli zajdzie taka potrzeba. Na pomoc w takiej sytuacji przychodzą teraz agencje pracy tymczasowej. Są atrakcyjnym rozwiązaniem, bo z definicji nie wiążą pracodawcy długookresowymi umowami, przeciwnie, oferują elastyczność, tak pożądaną w niepewnych czasach, w jakich się wszyscy znaleźliśmy. Dodatkowo nowoczesna technologia pozwala na współpracę z agencją online, co jest nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne. - Zaobserwowaliśmy wzmożone zainteresowanie sieci handlowych, które w związku problemami kadrowymi, próbują znaleźć alternatywne rozwiązania – mówi Krzysztof Trębski.

Nie tylko managerowie sieci handlowych widzą problem z brakami kadrowymi i poszukują pracowników. W takiej sytuacji są również stacje benzynowe, firmy kurierskie i transportowe. To szansa dla pracowników, którzy w związku z kryzysem stracili pracę. Osoby, które pracowały w centrach handlowych czy restauracjach, poszukują bezpiecznej i elastycznej pracy, aby móc opłacić bieżące zobowiązania. Jednocześnie, mało kto może teraz podpisać długoterminową umowę i przewidzieć czy rzeczywiście będzie mógł do tej pracy wrócić. W dobie stale zmieniającej się sytuacji, dostęp do ofert pracy przez aplikację, wydaje się bardzo pożądanym rozwiązaniem dla każdej ze stron. Pracodawca ma ręce do pracy, a zgłoszony przez aplikacje pracownik pewność, że otrzyma wypłatę od razu po wykonaniu swojej pracy. W obecnych czasach, rekrutowanie się przez aplikacje, jest jedną z najbezpieczniejszych form współpracy – wszystkie formalności związane z umowami są zawierane online.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Z branzy 26.03.2020

    Obecna sytuacja na pewno przyspieszy zmiany w podejsciu sieci do bardziej elastycznych rozwiazan w zakresie zatrudnienia. Podobnie zreszta jak w przypadku wykorzystywania home office. Sieci handlowe i inne organizacje o strukturach wielooddzialowych ktore jako pierwsze naucza sie korzystac z opisanych narzedzi maja szanse nie tylko na zlagodzenie negatywnych skutkow tego z czym mamy teraz doczynienia ale takze na zdobycie przewagi konkurencyjnej w przyszlosci.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.