06.07.2020/15:34

Handlowa Solidarność z gorącym apelem do członków: Idźcie na wybory! Wybierzcie właściwie!

NSZZ „Solidarność” publikuje komunikat, w którym zachęca swoich członków, aby poszli na wybory i „wybrali właściwie”. Związkowcy – zgodnie ze swoimi ustawowymi prerogatywami – nie zajmują się polityką i nie wskazują wprost "właściwego" wyboru – nie zalecają expressis verbis głosowania ani na Andrzeja Dudę, ani na Rafała Trzaskowskiego. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że zdecydowanie popierają jednego z nich.

„12 lipca br. odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. W tym dniu okaże się czy uda nam się obronić to, co udało się wywalczyć dla pracowników handlu w ostatnich latach. Dlatego tak ważne jest, aby iść na wybory i wybrać właściwie.

Niedziela 12 lipca będzie dniem wolnym od pracy w handlu. Tak jest dzięki przygotowanej przez NSZZ „Solidarność” ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele. Ustawy, której nie udałoby się wprowadzić w życie bez wsparcia prezydenta Andrzeja Dudy.

Warto i trzeba o tym pamiętać. Podobnie jak o tym, że Rafał Trzaskowski obecny kandydat na prezydenta, a jeszcze niedawno poseł Platformy Obywatelskiej głosował za tym, aby ustawę o wolnych niedzielach w handlu wyrzucić do kosza. Dzisiaj posłowie Koalicji Obywatelskiej nadal chcą nam zlikwidować wolne niedziele, o czym świadczy złożony w Sejmie RP w tej sprawie projekt.

Dzięki prezydentowi Andrzejowi Dudzie obniżony został wiek emerytalny. To była jedna z jego najważniejszych obietnic przed poprzednimi wyborami prezydenckimi. Obietnica ta została zrealizowana. Z kolei Rafał Trzaskowski, gdy był posłem głosował przeciw obniżeniu wieku emerytalnego.

Podobne przykłady można by mnożyć. W czasie prezydentury Andrzeja Dudy płaca minimalna rosła niemal dwukrotnie szybciej niż podczas rządów Platformy Obywatelskiej, której Rafał Trzaskowski jest wiceprzewodniczącym. Podczas prezydentury Andrzeja Dudy wprowadzono minimalną stawkę godzinową i ograniczono umowy śmieciowe. Rodziny wychowujące dzieci dostały wsparcie w postaci 500+. Wcześniej przez 8 lat Polską rządziła partia Rafała Trzaskowskiego. Spróbujcie przypomnieć sobie chociaż jedną dobrą rzecz, którą wtedy zrobiono dla pracowników handlu i polskich rodzin.

12 lipca wybierzemy prezydenta naszego kraju na kolejne 5 lat. Ale zdecydujemy też o tym, czy w handlu niedziele nadal będą wolne od pracy. Wybierzemy między prawem do emerytury, a pracą aż do śmierci. Od naszych głosów zależy czy w handlu będzie pracować się coraz lepiej za coraz lepsze pieniądze, czy też powrócimy do czasów, gdy wielu z nas pracowało na umowach śmieciowych, dostając 5 zł za godzinę pracy. To nasz wybór i nasza decyzja.”

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Gajusz 07.07.2020

    PIs stara się opanować wszystkie media, coraz mniej jest wolnej prasy, portali, telewizji i radia. Dyktatura coraz bardziej realna

  • handlowiec 07.07.2020

    Bardzo polityczny robi się ten portal!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.