10.04.2017/12:02

Handlowcy chcą reaktywacji Rady Konsultacyjnej ds. Handlu i Usług

Polska Izba Handlu zwróciła się do premier Beaty Szydło oraz ministra finansów i rozwoju Mateusza Morawieckiego o reaktywowanie Rady Konsultacyjnej ds. Handlu i Usług.

Rada Konsultacyjna ds. Handlu i Usług przy ministrze gospodarki działała w latach 2012 – 2015 zrzeszając organizacje reprezentujące środowiska handlu i usług w naszym kraju.

W toku swoich prac Rada Konsultacyjna podjęła liczne tematy ważne dla środowiska handlu i usług w Polsce. Rada zajmowała się miedzy innymi: szarą strefą, nieuczciwymi praktykami rynkowymi, zmianami w kodeksie wykroczeń, zwiększaniem, konkurencyjności oraz szans mikro i małych przedsiębiorstw na lokalnych rynkach, czy opłatami interchange.

- Ponowne powołanie rady ma znaczenie dla środowiska handlu i usług oraz przyczyni się do polepszenia jakości i usprawnienia konsultacji społecznych projektów legislacyjnych dotyczących handlu i usług – komentuje Waldemar Nowakowski, prezes Polskiej Izby Handlu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.