11.02.2019/08:00

Handlowe konsekwencje Brexitu

Choć do opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię zostało już niewiele czasu, na horyzoncie pojawia się coraz więcej problemów. Jednym z nich jest wysokość ceł na towary wwożone do tego państwa - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Tuż po Brexicie obrót towarami między Wielką Brytanią a państwami Unii Europejskiej będzie się odbywał w ramach Światowej Organizacji Handlu. Brakować będzie m.in. porozumienia o wolnym handlu. Tymczasem przedstawione przez Wielką Brytanię na forum cła WTA nie zostały zaakceptowane przez 20 państw - zgłosiły one swoje zastrzeżenia.

W praktyce oznacza to, że firmy wciąż nie wiedzą, ile wynosić będzie cło na liczne towary. Teoretycznie nawet jeśli państwa te ostatecznie nie zaakceptują propozycji Wielkiej Brytanii, to handel będzie odbywał się na warunkach przedstawionych przez wyspiarski kraj.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.