29.01.2014/14:09

Hasło „rzuć palenie albo umrzesz” już nie wystarczy

Firma British American Tobacco opublikowała raport na temat tego, jak producent zajmuje się zagadnieniem wpływu tradycyjnych wyrobów tytoniowych na zdrowie publiczne.

Raport prezentuje ponadto stosunek BAT do rozwoju produktów nowej generacji o mniejszej szkodliwości. – Z realistycznego punktu widzenia stosowanie podejścia „rzuć palenie albo umrzesz w celu zmniejszenia wpływu palenia na zdrowie publiczne po prostu nie wystarcza. W przypadku dorosłych osób, które decydują się nadal palić, redukcja szkodliwości musi opierać się na podejściu pragmatycznym, polegającym na oferowaniu im możliwości wyboru mniej niebezpiecznych alternatyw dla wyrobów tytoniowych i nikotynowych – mówi Nicandro Durante, prezes Grupy British American Tobacco. Podejście firmy do redukcji szkodliwości można podzielić na dwa odrębne obszary: produkty alternatywne oparte na nikotynie oraz produkty tytoniowe o obniżonym ryzyku. Nie jest to nowa koncepcja dla Grupy. W 2010 roku British American Tobacco założyła spółkę Nicoventures, by rozwijać innowacyjne inhalatory nikotyny zgodnie z medycznymi standardami. W 2012 roku nabyła CN Creative, firmę specjalizującą się w e-papierosach. Te dwie firmy zostały połączone we wspólną jednostkę biznesową – spółkę Nicoventures. W 2013 roku firma wprowadziła na rynek brytyjski swój pierwszy e-papieros o nazwie Vype.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.