07.04.2021/15:37

Hebe wprowadza do sprzedaży testy wykrywające przeciwciała Sars-Cov-2

Na półkach Hebe pojawiły się testy serologiczne wykrywające przeciwciała IgG oraz IgM, wytworzone przez organizm w odpowiedzi na infekcje, w tym Sars-Cov-2. Produkt marki Primacovid można kupić w stacjonarnych drogeriach oraz na hebe.pl.

Niedawno o w prowadzeniu testów poinformowała sieć Dino. Sieć Hebe dołącza więc do coraz liczniejszego grona detalistów, którzy wprowadzili taki produkt na półki swoich sklepów. Wśród nich są m.in. Biedronka, Lidl, Netto, Aldi, Kaufland, Shell, Super-Pharm. Lista sieci handlowych oferujących testy na przeciwciała koronawirusa rośnie z dnia na dzień.

Sieć Hebe podkreśla, że testy tego typu stosuje się, aby dowiedzieć się czy dana osoba miała kontakt zosobą zarażoną i  są  one przydatne w diagnostyce   pomocniczej   oraz   w   przypadkach objawowych ujawniających się z opóźnieniem, jako uzupełnienie, ale nie zamiast testów molekularnych (wymazów z nosa i gardła z następczym testem metodą PCR). Wykonujesię je także w badaniach przesiewowych, w celu wykrycia wcześniejszego kontaktuzwirusem.

Sprzedawane przez drogerie Hebe testy nie są jednoznacznie decydujące o wykryciu aktualnego zakażenia ze względu na to, że brak przeciwciał nie wyklucza możliwości wczesnego etapu choroby, pomimo negatywnego wyniku w badaniu serologicznym.

Dodatkowo producent zaznacza, że testy te nie są w stanie odróżnić zakażenia aktywnego od przebytego, ponieważ przeciwciała utrzymują się długo po zakończeniu infekcji. Testy są już dostępne w drogeriach Hebe oraz online – na hebe.pl


 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także