02.03.2021/12:49

Hebe zainstaluje kasy samoobsługowe we wszystkich drogeriach do końca 2021 r. [TYLKO U NAS]

Należąca do Jeronimo Martins sieć drogerii Hebe chce do końca roku wyposażyć wszystkie swoje sklepy w kasy samoobsługowe - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl.

Informację taką przekazało nam biuro prasowe Hebe w odpowiedzi na pytania o plany wdrażania kas samoobsługowych w kolejnych placówkach handlowych. Kilka dni temu opublikowaliśmy jako pierwsi artykuł informujący o wdrażaniu tego typu urządzeń w drogeriach Hebe.

 
 
 
 
 
 

- Planujemy, że do końca br. w kasy samoobsługowe będą już wyposażone wszystkie nasze sklepy. Kasy takie będą instalowane również we wszystkich nowo otwieranych drogeriach Hebe - wskazuje biuro prasowe w Hebe.

Tym samym sieć dogoni w tym zakresie lidera rynku drogeryjnego w Polsce, czyli Rossmanna, który wyposażył już każdą ze swoich 1,5 tys. drogerii w naszym kraju w przynajmniej jedną kasę samoobsługową.

Jak się dowiedzieliśmy, już teraz kasy samoobsługowe zainstalowane zostały w 90 drogeriach Hebe, m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy, Łodzi, Szczecinie i Rzeszowie. W znacznej części sklepów urządzenia pojawiły się w ostatnich tygodniach. W komentarzu dla portalu wiadomoscihandlowe.pl sieć wskazuje, że pracuje obecnie nad lepszym oznakowaniem kas samoobsługowych, a także nad materiałami informacyjnymi dla klientów.

- W drogeriach Hebe na bieżąco obserwujemy trendy na rynku i staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. W ramach tych działań testujemy również rozwiązania, które służą przyspieszeniu i ułatwieniu obsługi klientów w naszych sklepach. Jednym z takich rozwiązań są kasy samoobsługowe, dzięki którym klienci mogą dokonać zakupów wygodnie i sprawnie, a także, co stało się szczególnie istotne podczas pandemii, bez kontaktu z obsługą sklepu - podkreśla biuro prasowe Hebe.

Sieć zdradza ponadto, że pierwsze testy kas samoobsługowych w Hebe odbyły się pod koniec 2019 r.

Hebe na koniec minionego roku miało 266 sklepów w Polsce wobec 273 rok wcześniej. Skurczenie się sieci to rezultat rezygnacji z biznesu aptecznego (Hebeapteka) w celu skupienia się na drogeriach.

Przypomnijmy, że kasy samoobsługowe na potęgę instalowane są także w dyskontowych sklepach Biedronka, których właścicielem - podobnie jak w przypadku Hebe - jest portugalska grupa Jeronimo Martins. W minionym roku Biedronka zainstalowała ok. 2,5 tys. kas samoobsługowych w 750 sklepach. Dzięki temu na koniec roku dyskonter dysponował ok. 3750 tego typu urządzeniami w ponad 1,1 tys. lokalizacji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także