20.08.2018/10:23

Heineken wprowadził na rynek piwo z THC

W amerykańskim stanie Kalifornia klienci mogą kupić nowy napój od Heinekena. To wyrób zawierający tetrahydrokannabinol – główną substancję psychoaktywną marihuany.

Marka nosi nazwę Lagunitas i dostępna jest w kilku sklepach od 30 lipca tego roku. Jak informuje bussinesinsider.com, nie zawiera ono alkoholu, jego smak przypomina nieco smak piwa.

Lagunitas Hi-Fi Hops kosztuje 8 dolarów za puszkę i dostępne jest w dwóch wersjach: z samym THC oraz w wariancie łączonym z THC i CBD, innym składnikiem konopi indyjskich. Napój sprzedawany jest w specjalnych puszkach, które umożliwiają wielokrotne zamykanie i otwieranie.

Eksperci podkreślają, że może to być strategiczny ruch dla całej branży. Już dziś w USA widać stale rosnący popyt na produkty z zawartością substancji pochodzących z konopi indyjskich Ma to m.in. związek z faktem, iż coraz więcej stanów legalizuję marihuanę, a także z rosnącą świadomością konsumentów, dotyczącą tego typu produktów.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • aliens 03.03.2019

    Piłem dzisiaj piwo(oryginalne) z małego browaru super
    Mieliśmy kiedyś dobre piwo,a teraz pijemy siki Heinekena na żółci wołowej

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.