10.02.2023/13:23

HELIO laureatem Rankingu Najcenniejszych Firm Rodzinnych „Forbesa”

Redakcja magazynu Forbes we współpracy z Dun & Bradstreet Poland opracowały zestawienie najcenniejszych firm rodzinnych w Polsce w 2022 r. Na liście najwartościowszych biznesów w kategorii firm z przychodami powyżej 100 mln zł znalazła się spółka HELIO - bakaliowy potentat należący i zarządzany przez rodzinę Wąsowiczów.

Szacuje się, że w Polsce w ponad 90 % firm właścicielami są osoby prywatne i rodziny, które posiadają ponad 50 % udziałów w spółce. Bez wątpienia stanowią one istotną rolę dla rozwoju i kondycji polskiej gospodarki. Z powyższych względów redakcja „Forbes” we współpracy z Dun & Bradstreet Poland już po raz piąty opracowały prestiżowy Ranking Najcenniejszych Firm Rodzinnych. Poza wymaganiami formalnymi dotyczącymi struktury właścicielskiej i zarządczej, do zestawienia były brane pod uwagę tylko przedsiębiorstwa o przychodach powyżej 10 mln zł, regularnie osiągające w ostatnich latach zysk netto, znajdujące się w dobrej kondycji finansowej i cieszące się nieposzlakowaną opinią.

Leszek Wąsowicz, prezes zarządu HELIO (materiał partnera)

- Jesteśmy jedną z tych firm, która powstała z mariażu marzeń przedsiębiorczych Polaków i możliwości tworzącej się gospodarki wolnorynkowej lat 90-tych. Mięliśmy po dwadzieścia kilka lat kiedy postanowiliśmy założyć swój własny biznes. W jednym pokoju mieszkaliśmy, drugi wynajmowaliśmy na hurtownię kosmetyków, a w trzecim razem z żoną i kolegą prowadziliśmy własną firmę. Byliśmy jednocześnie menedżerami, pakowaczami i kierowcami. Wówczas nie śniło mi się nawet, że możemy zostać potentatem rynku bakalii dysponującym nowoczesnym i jednym z największych zakładów produkcyjnych w Europie – wspomina Leszek Wąsowicz, Prezes Zarządu oraz główny akcjonariusz HELIO.

Justyna i Leszek Wąsowiczowie od ponad 30 lat związani są z branżą bakaliową. Jako założyciele i większościowi właściciele notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółki HELIO od początku stoją na jej czele, sprawując funkcję Wiceprezesa i Prezesa Zarządu. Przedsiębiorczy wizjonerzy, którzy dzięki zaangażowaniu, pasji i konsekwencji zbudowali od podstaw firmę będącą dziś liderem polskiego detalicznego rynku bakalii. Bez wątpienia stoją nie tylko za sukcesem swojego przedsiębiorstwa, ale mieli też istotny wkład w bieżące prosperity całego rynku bakalii. Bogate doświadczenie i doskonałe wyczucie rynku stawiają ich w ścisłym gronie najważniejszych osób branży bakaliowej w Polsce. Wielokrotnie docenieni za swój wkład w rozwój rynku i przedsiębiorczości w Polsce.

- Ponad 30 lat uczciwej aktywności na rynku zapewniły nam wzorową renomę i reputację. Mimo technologicznego postępu, zachowujemy bowiem godną pochwały harmonię ze środowiskiem i otoczeniem społecznym. Od początku działalności strategia zrównoważonego rozwoju wpisana jest bowiem w naszą kulturę organizacyjną. Mając na uwadze rodzinny rodowód firmy, przedsiębiorstwo od zawsze starało się dbać o kwestie społeczne, żyć w zgodzie z naturą, a przy tym zgodnie z obowiązującym prawem i etyką biznesu – podsumował Prezes Wąsowicz.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • dada 11.02.2023

    Kamień z serca już myślałem że Biedronka hahahahah

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.