30.10.2018/15:55

Henkel: do 2025 r. 100 proc. naszych opakowań będzie przyjaznych środowisku

Henkel postawił przed sobą ambitny cel – do 2025 roku 100 proc. opakowań produktów firmy ma być w pełni zdatnych do recyklingu, ponownego użycia lub kompostowania. Spółka zadeklarowała również, że w tym samym czasie plastikowe opakowania jej produktów, oferowanych na rynku europejskim, będą wytwarzane w 35 proc. z plastikowych odpadów.

Henkel od lat świadomie ogranicza ilość i rodzaj surowców wykorzystywanych do produkcji opakowań. Teraz zamierza podjąć dodatkowe działania. Będzie to np. pozyskiwanie surowców ze zrównoważonych źródeł – Henkel zobowiązał się wykorzystywać w produkcji opakowań w zdecydowanie większym stopniu plastik pochodzący z recyklingu oraz surowce odnawialne takie jak karton czy papier.

Firma chce też projektować inteligentne opakowania, czyli takie które pozwalają ograniczać ilość materiałów opakowaniowych wykorzystywanych podczas transportu i w procesach logistycznych.

Henkel zobowiązał się także wspierać recykling. W tym celu zawiera umowy partnerskie, wspierające wdrażanie skutecznych systemów segregacji i recyklingu odpadów. Ponadto, firma będzie dalej testować rozwiązania, takie jak uzupełniające opakowania wielokrotnego użytku, aby umożliwiać konsumentom ponowne korzystanie z opakowań oryginalnych. Kolejne kierunki innowacji to poszukiwanie materiałów biodegradowalnych, spełniających międzynarodowe standardy kompostowania.

– Dążenie ku gospodarce o obiegu zamkniętym ma obecnie większe niż kiedykolwiek znaczenie dla firm, konsumentów, rządów i innych organizacji, ponieważ jedynie ponowne użycie i recykling jak największej ilości materiałów pozwoli nam racjonalnie gospodarować ograniczonymi zasobami planety. Ta idea przyświeca nam przy projektowaniu ekologicznych opakowań – powiedziała Kathrin Menges, wiceprezes ds. zasobów ludzkich i przewodnicząca Rady Zrównoważonego Rozwoju w firmie Henkel.

Dotychczas Henkel może pochwalić się, że dzięki bardziej skondensowanej formule oraz nowej butelce na płyny do prania takie jak Persil, zmniejszył ilość zużywanego materiału opakowaniowego o 3 500 ton plastiku rocznie. Butelki są w 100 proc. zdatne do recyklingu. Natomiast butelki i nakrętki produktów nowej marki Nature Box do pielęgnacji włosów i skóry składają się w 25 proc. z plastiku pochodzącego z recyklingu, a butelki PET z linii Pro Nature na produkty marek biff, Sidolin i Pril są w całości wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.