24.02.2017/11:54

Henkel notuje rekordowe przychody ze sprzedaży

Koncern Henkel zanotował w 2016 r. 3,5-proc. wzrost przychodów ze sprzedaży, których wartość sięgnęła 18,714 mld euro (w ujęciu organicznym o 3,1 proc.). Organiczny wzrost sprzedaży producenta chemii gospodarczej i kosmetyków na rynkach wschodzących sięgną 6,8 proc., zaś zysk operacyjny był na poziomie 3,172 mln euro,  co oznacza wzrost o 8,5 proc.

- Henkel zamyka rok 2016 z bardzo dobrymi wynikami. Mimo trudnych warunków rynkowych, kolejny raz wypracowaliśmy rekordowe wyniki  przychodów ze sprzedaży i zysku oraz zrealizowaliśmy cele finansowe zakładane na ten rok obrotowy. Zysk Henkel osiągnął wysoki poziom. Po raz pierwszy w historii firmy skorygowany zysk operacyjny przekroczył kwotę 3 mld euro − powiedział Hans Van Bylen, prezes zarządu firmy Henkel. 

I dodał: − We wrześniu sfinalizowaliśmy nabycie spółki Sun Products. Była to druga pod względem wielkości transakcja przeprowadzona przez firmę Henkel, stanowiąca znaczący krok na drodze jej rozwoju, który istotnie wzmocni dział Laundry & Home Care (środki piorące i czystości) w Ameryce Północnej. 
 
W listopadzie 2016 r. przedstawiliśmy nasze nowe cele i priorytety strategii do 2020 r. i na lata kolejne. Opierając się na solidnych fundamentach działalności, doskonałych wynikach osiągniętych w 2016 r. oraz jasno nakreślonych priorytetach na nadchodzące lata, jesteśmy zdeterminowani do pracy nad dalszym rozwojem naszej firmy w przyszłości.

Prognozując rok obrotowy 2017, prezes Hans Van Bylen powiedział: - Przewidujemy utrzymanie się bardzo zmiennego i niepewnego otoczenia gospodarczego. Jednak dzięki jasno wytyczonym kierunkom strategicznym, silnemu zespołowi na całym świecie oraz innowacyjnym markom  i technologiom o wiodącej pozycji na rynku, możemy osiągać dalszą poprawę rentowności. Na rok obrotowy 2017 przewidujemy wzrost sprzedaży w ujęciu organicznym na poziomie 2−4 proc. Spodziewamy się również, że skorygowana marża EBIT zwiększy się do ponad 17,0 proc., natomiast skorygowany zysk na akcję uprzywilejowaną będzie wyższy o ok. 7–9 proc.

Przychody ze sprzedaży za rok obrotowy 2016 osiągnęły rekordowy poziom 18,714 mld euro, co oznacza wzrost o 3,5 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Po korekcie o wpływ różnic kursowych, wzrost wyniósł 7,1 proc. Pozytywny wpływ transakcji przejęć i zbycia aktywów wyniósł 4,0 proc. i dotyczył przede wszystkim przejęcia spółki The Sun Products Corporation. Sprzedaż w ujęciu organicznym, tj. bez uwzględnienia wpływu różnic kursowych oraz transakcji przejęć i zbycia aktywów, znacznie wzrosła, o 3,1 proc.

Wszystkie sektory biznesowe znacząco zwiększyły sprzedaż w ujęciu organicznym. Dział Adhesive Technologies (kleje budowlane i konsumenckie oraz kleje  i technologie dla przemysłu) osiągnął organiczny wzrost sprzedaży na poziomie 2,8 proc. W dziale Beauty Care (kosmetyki) sprzedaż wzrosła w ujęciu organicznym  o 2,1 proc., natomiast w dziale Laundry & Home Care (środki piorące i czystości) −  o 4,7 proc.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.