23.08.2016/16:13

Henkel z dobrymi wynikami mimo coraz trudniejszych warunków rynkowych

Henkel notuje dobre wyniki w drugim kwartale roku. Przychody firmy wyniosły 4,654 mld euro, co oznacza wzrost o 3,2 proc. w ujęciu organicznym. Wzrost sprzedaży na rynkach wschodzących wyniósł ponad 6 proc.

– Znaczny wzrost przychodów w ujęciu organicznym zawdzięczamy intensywnemu rozwojowi na rynkach wschodzących i dobrym wynikom firmy na rynkach rozwiniętych – powiedział Hans Van Bylen, prezes zarządu Henkla.

Przyznał równocześnie, że sytuacja rynkowa staje się coraz trudniejsza. Procesowi temu towarzyszy umiarkowany wzrost gospodarczy na świecie, znaczna niepewność na rynkach oraz niekorzystne kształtowanie się kursów walutowych. Jednakże dzięki silnym markom i pozycji lidera firmie wciąż udaje się realizować postawione sobie cele. Wzrost przychodów w ujęciu organicznym za cały rok obrotowy 2016 ma wynieść 2-4 proc.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.