04.03.2020/13:23

Hologram 3D i wyspa kawowa. Żabka z nowoczesnym sklepem w nowej centrali [GALERIA]

W budynku, w którym mieści się poznańska centrala spółki Żabka Polska, ruszył flagowy sklep największej sieci convenience w kraju. W placówce wykorzystano kilka nowych konceptów, takich jak duża wyspa kawowa oraz... projektor wyświetlający hologram w 3D.

- Chcąc uatrakcyjnić komunikację z klientami, nieustannie szukamy i wprowadzamy nowe rozwiązania, które pozwalają nam przedstawić ofertę sieci Żabka w jak najciekawszy i nowatorski sposób. Jedną z testowanych przez nas form przekazu jest komunikacja w formie 3D, który cieszy się zainteresowaniem konsumentów odwiedzających sklep zlokalizowany w naszym poznańskim biurowcu - przekazało biuro prasowe Żabka Polska w odpowiedzi na nasze pytania.

W sklepie zlokalizowanym przy ul. Matyi 8 w Poznaniu pojawiła się także rozbudowana wyspa z kawomatami. Żabka zapowiada, że koncept ten będzie sukcesywnie wprowadzany do sklepów, w których klienci często sięgają po kawę w strefie Żabka Cafe oraz tych z dużym potencjałem w tym obszarze.

Nowa placówka Żabki wyróżnia się również intensywnym, seledynowym, dostrzegalnym z daleka oświetleniem zewnętrznym. Sieć, oprócz tradycyjnego szyldu, wywiesiła także nad sklepem osobny logotyp z hasłem "Żabka pomaga". Ponadto w środku placówki wykorzystano system elektronicznych cenówek, testowany przez Żabkę od kilkunastu miesięcy w różnych lokalizacjach.

- Nowoczesny format sklepu Żabka, w ramach którego otwierana są nasze placówki, charakteryzuje przede wszystkim otwartość i możliwość dostosowywania do różnorodnych lokalizacji, jak i potrzeb okolicznych klientów. Dopasowujemy wystrój czy asortyment sklepów indywidualnie do punktu, w którym się mieści, tak aby zakupy były dla konsumentów jak najbardziej wygodne i szybkie - tłumaczy biuro prasowe sieci.

Żabka ma aktualnie 6103 sklepy. W połowie grudnia ub.r. sieć dobiła do symbolicznej granicy 6000 placówek.

Przypomnijmy, że Żabka wprowadziła się do nowego biura (budynek Nowy Rynek) w styczniu. Nowy biurowiec, mieszczący się w pobliżu skrzyżowania linii komunikacyjnych, dworca PKP czy Międzynarodowych Targów Poznańskich, ale również blisko dotychczasowej siedziby, ma powierzchnię 9 tys. mkw. Pracować będzie w nim ponad 800 pracowników sieci.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Witold 18.12.2020

  Drogi Nnnext, cieszę się, że napisałeś "fajny wynalazek". Na zdjęciu widoczne jest rozwiązanie brytyjskiej firmy Hypervsn. Polski startup o nazwie Ledholo produkuje wyświetlacze bazujące na tej samej technologii (POV) które świecą z jasnością do 2.200 cd/m2 przy rozdzielczości Full HD. Oczywiście bardziej precyzyjne byłoby użycie określenia efekt holograficzny niż hologram, aczkolwiek jakby nie było z całą pewnością możemy mówić o narodzinach reklamy holograficznej. Pierwsze telewizory kineskopowe w porównaniu do współczesnych monitorów wypadają raczej blado, ale to właśnie nic innego, jak postęp technologiczny. Hologramy 3D, czy dokładniej obrazy z efektem holograficznym przyciągają uwagę, fascynują, zapadają w pamięć... Cóż, szkoda, że Żabka testuje/testowała rozwiązanie brytyjskie a nie polskie. Ledholo można zobaczyć np. w salonach T-Mobile w warszawskiej Arkadii i Galerii Mokotów (póki co do 24.12.2020 - Covid-19 nie pomaga ...

 • - 09.03.2020

  (komentarz niezgodny z regulaminem forum)

 • Obywatel 06.03.2020

  Pokazują się z rozmachem, nowe super kosmiczne sklepy, nowe super ekologiczne auta, cudowne wszystko i magiczne. Szkoda, że nie pokazują jak wyglądają te stare dostawczaki które ledwo zipią, strach tym jeździć. Szkoda również, że nie pokazują tych wspaniałych "odświeżonych" sklepów, jaka to tandeta jest po kosztach. Z grubsza pędzlem machną aby było, skęcą nową ladę i tyle, wszystko inne zostawiają ajentowi stare, lodówki, piece, grill, regały. Zaplecza nie tkną nawet palcem, a chwalą się na portalach internetowych, że wyremontują wszystkie sklepy, a nie ma czym, bo to pic na wodę foto montaż.

 • Nnnext 05.03.2020

  To nie jest żaden hologram tylko 'ekran mechaniczny' czyli diody na łopatach wiatraka. Ps.wspolczuje sprzedawcom przebywania cały dzień w miejscu gdzie takie urządzenie cały czas migocze im w oczy - fajny wynalazek ale jakość obrazu wciąż dość słaba.

 • Mzz 04.03.2020

  Czego sie nie robi za kase Fr...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.