15.10.2018/16:19

Hongkong zakazał e-papierosów

Hongkong dołączył do 27 krajów, w których są zakazane e-papierosy - podaje serwis wyborcza.biz za agencją Bloomberg.

W Hongkongu rynek cały papierosów jest szacowany na ponad 1,2 mld dol., e-papierosy stanowią niewielką jego część, ale i tak branża uznaje, że decyzja władz tego miasta to duży cios dla branży tytoniowej.


Philip Morris uznał decyzję władz Hongkongu za niefortunną i przeciwną do międzynarodowego trendu. W oświadczeniu napisał, że obawy dotyczące dostępu młodzieży do e-papierosów można lepiej rozwiązać poprzez odpowiednie przepisy i edukację - informuje wyborcza.pl za Bloombergiem.

według danych Bloomberg Intelligence liczba palaczy w Hongkongu jest mała - pali tam niespełna 10 proc. mieszkańców.

Koncerny tytoniowe radzą sobie coraz gorzej, np. giełdowy kurs Japan Tobacco spadł w ciągu roku o 19 proc., a akcje Philipa Morrisa straciły na wartości blisko 27 proc. w porównaniu ze szczytem z października ubiegłego roku - czytamy w serwisie wyborcza.pl.

Więcej na ten temat w serwisie wyborcza.pl

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • vikiii 15.10.2018

    Przecież e-papierosy czy bezdymne IQOSy są praktycznie nieszkodliwe w porównaniu z normalnymi papierosami. Dbają o zdrowie zakazując jedynych skutecznych alternatyw?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.