27.07.2016/10:07

Hoop Polska wygasi produkcję w zakładzie w Bielsku Podlaskim

Zarząd Hoop Polska podjął decyzję o wygaszeniu do końca roku produkcji w Bielsku Podlaskim. To element szerszego planu restrukturyzacji spółki, którego celem jest skoncentrowanie produkcji w dwóch lokalizacjach: w Kutnie oraz w Grodzisku Wielkopolskim.

- Decyzja o konsolidacji mocy wytwórczych pozwoli  na utrzymanie wysokiej jakości produktów, poprawę konkurencyjności i zminimalizowanie skutków coraz silniejszej presji cenowej na polskim rynku - zapewniają przedstawiciele Hoop Polska.

Simona Nováková, prezes zarządu Hoop Polska podkreśla, że decyzja o zamknięciu zakładu w Bielsku Podlaskim nie była łatwa, ale konieczna. - Spoczywa na nas odpowiedzialność za całą spółkę i jej pracowników. Aby móc skutecznie rywalizować na rynku, musimy zmniejszyć liczbę lokalizacji produkcyjnych, co pozwoli znacząco obniżyć koszty i usprawnić obsługę logistyczną, czyli zwiększyć naszą konkurencyjność. Dzięki temu możemy zapewnić firmie perspektywy dalszego rozwoju i zawodową stabilizację dla pozostałej części naszej załogi - tłumaczy Nováková.

Prezes Hoop Polska zaznacza, że moce produkcyjne, którymi spółka dysponuje w Kutnie i Grodzisku Wielkopolskim oraz rozwinięta logistyka pozwolą firmie na skuteczne zarządzanie produkcją i dostawami bez żadnego uszczerbku dla ich płynności. - Ponadto, w skrajnie niekorzystnych sytuacjach, takich jak np. ograniczenia w dostawach energii elektrycznej w Polsce w wyjątkowo upalne dni, jesteśmy w stanie posiłkować się współpracą z czeskimi zakładami Grupy Kofola - zauważa  Nováková.

Dla pracowników zakładu w Bielsku Podlaskim, którzy utracą dotychczasową pracę, firma Hoop Polska przygotowała specjalny program wsparcia. Przeprowadzona została analiza lokalnego rynku pracy, w wyniku której powstała lista przedsiębiorstw potencjalnie zainteresowanych zatrudnieniem nowych osób. Równocześnie realizowany będzie cykl szkoleń, warsztatów i zajęć indywidualnych, które mają pomóc pracownikom przygotować się do poszukiwania nowego zajęcia oraz odnaleźć się w nowej sytuacji.

Proces restrukturyzacji w Hoop Polska będzie trwał od sierpnia do grudnia br. i obejmie 140 pracowników bielskiego zakładu. Firma zapewnia, że w tej chwili nie jest jeszcze przesądzona przyszłość samego obiektu w Bielsku Podlaskim. Spółka przeprowadza obecnie analizy dotyczące możliwości jego wykorzystania. Nie wyklucza uruchomienia w budynku działalności o całkowicie odmiennym profilu, ani sprzedania go innemu podmiotowi.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • bielszczanka 27.07.2016

    140 miejsc pracy dla Bielska Podlaskiego to ogromna strata. W ten oto sposób zakład pracy który w 1992 r powstał właśnie w Bielsku Podlaskim zostaje zlikwidowany. Jak czytam o organizowaniu kursów i innych szkoleń w celu aktywizacji zawodowej to nie wiem czy śmiać się czy płakać.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.