23.07.2020/18:50

Hortex pozbył się chłodni w Rykach. Jest nowy właściciel

Po 45 latach firma Hortex wyprowadza się z Ryk (woj. lubelskie). Chłodnię przejął Kampol-Fruit. Nowi właściciele zaznaczają, że nie planują zwolnień pracowników.

Logo Hortexu z chłodni w Rykach zostało zdjęte na początku lipca, doniósł portal lublin112.pl. Jednak budynek przy ul. Przemysłowej nie stoi pusty, jego nowym właścicielem została firma Kampol-Fruit, która ma już zakłady w miejscowości Milejów - również na Lubelszczyźnie - a także w Nasielsku i Białej Rawskiej. Specjalizuje się w produkcji koncentratów, przecierów i mrożonek, a jej właścicielem jest Piotr Furmański. Oficjalne przejęcie nastąpiło 1 lipca.

Stało się zatem to, o czym pracownicy zakładu spekulowali już od dawna. Pytali o to związkowcy, którzy w odpowiedzi usłyszeli, że sprzedaż chłodni rzeczywiście jest możliwa. Do przejęcia doszłoby może wcześniej, jednak pandemia koronawirusa wstrzymała cały proces. Ostatecznie jednak fundusz Mid Europa Partners, od dwóch lat będący właścicielem Hortexu, zdecydował się sprzedać budynek w Rykach.

Pracownicy, którzy kilka miesięcy temu w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim” obawiali się o swoje zatrudnienie zostali poinformowani, że Kampol-Fruit nie zamierza redukować załogi. Przeciwnie, nowemu właścicielowi zależy na rozwoju i zwiększaniu produkcji. Obecnie w zakładzie w Rykach pracuje ok. 200 osób.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • exPracownik 23.07.2020

    Czyżby fundusz szykował się do wyjścia z inwestycji? Zmniejszają biuro w Warszawie i przenieśli niektóre działy do Jurajskiej, bo taniej. Ciekawe co jeszcze wykombinują...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także