28.04.2020/21:14

Hurt Grupy Eurocash pozostaje mocny, a detal poprawia wyniki

Wyniki Eurocashu za rok 2019 pozytywnie zaskoczyły giełdowych ekspertów, którzy prognozują, że ta tendencja powinna zostać utrzymana.

W rekomendacji z 23 kwietnia analitycy Nobel Securities napisali, że wyniki Eurocashu za rok 2019 były lekko powyżej ich oczekiwań. Segment hurtowy po połączeniu Eurocash Dystrybucja i Eurocash Alkohole pozostaje mocny, a notowania zintegrowanego detalu są coraz lepsze. W swoich prognozach eksperci założyli, że w 2020 roku spółka poprawi wynik EBITDA (do 840 mln zł) i wynik netto, a jej przychody wzrosną o 9 proc. rdr i wyniosą 27,1 mld zł.

Analitycy Nobel Securities zauważyli też, że zwiększone zakupy w pierwszej połowie roku, mogą zostać zniwelowane w jego dalszej części przez spadającą siłę nabywczą. Jednak czynniki takie jak wzrost cen żywności czy zmiana nawyków zakupowych, polegająca na częstszych wizyty w mniejszych sklepach powinny działać na korzyść Eurocashu i wspierać wyniki spółki. Zdaniem ekspertów priorytetami dla Grupy powinno być teraz zapewnienie dostępności produktów i ciągłości dostaw oraz zadbanie o odpowiednie zaplecze pracownicze. 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Dark 29.04.2020

    Ale nietrafiona analiza. Przecież EC to bieda we wszystkich obszarach.

  • Rtg 28.04.2020

    Błąd w artykule 2016 !!!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.