09.05.2013/10:36

Hurtownia R&R w Grupie MPT

Jak dowiedziały "Wiadomości Handlowe", kolejna firma dystrybucyjna zasiliła szeregi Grupy MPT. Od 1 maja jej członkiem stała się kielecka spółka R&R, jeden z większych dystrybutorów spożywczych w Świętokrzyskiem. Działająca od początku lat 90. spółka R&R jest dystrybutorem ogólnospożywczym, chociaż w początkach swojej działalności handlowała przede wszystkim słodyczami.

Szybko jednak poszerzyła ofertę o przetwory owocowo-warzywne, kawę i herbatę, zaś obecnie oferuje już pełen asortyment głównie produktów suchych i osiąga roczne obroty rzędu 60 mln zł. Firma posiada także niewielką sieć własnych sklepów pod marką Atut Market. Tomasz Śpiewak, prezes MPT, podkreśla, że przystąpienie dystrybutora porównywalnego do takich uczestników Grupy, jak Famix, czy Aber jest silnym jej wzmocnieniem.

Ryszard Młynarski, współwłaściciel firmy R&R przyznaje, że najważniejszym powodem decyzji o wejściu w struktury MPT jest coraz trudniejsza sytuacja rynkowa. – Uważam, że w obecnych warunkach rynkowych łatwiej będzie funkcjonować wspólnie z tak silnymi podmiotami tworzącymi MPT, jak m.in. Tabo, Łakoć. Mars czy Polmars. Razem będziemy w stanie uzyskać lepsze warunki handlowe, a to ma proste przełożenie na wyniki zarówno nasze, jak i naszych odbiorców – zauważa prezes Młynarski.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • anonim 15.05.2013

    Chyba jedna z największych , biorąc na uwadze to co dzieje się na rynku w tym wojewodztwie .

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.