26.10.2020/10:19

Idealne CV na stanowisko sprzedawcy

CV to ważny dokument, jeśli zależy nam na zdobyciu wymarzonej pracy. Nie może być jednak sztampowe i identyczne dla każdej firmy, do której aplikujemy. Kluczem jest dopasowanie naszego życiorysu do wymagań stawianych przez określonego pracodawcę, jak również do konkretnego stanowiska, które mielibyśmy sprawować. 

Jeśli zależy nam na napisaniu skutecznego CV, powinniśmy posiłkować się treścią oferty pracy, na którą będziemy odpowiadać. Korzystne, szczególnie pod kątem konstrukcji naszego życiorysu, jest korzystanie ze specjalnych kreatorów CV, jak chociażby na stronie cvhero.com. Dzięki temu stworzymy rzeczowy, dopasowany do branży i naszych umiejętności dokument, który przykuje uwagę potencjalnego pracodawcy. 

Co powinno znaleźć się w doskonałym CV na stanowisko sprzedawcy?

1.    Nawiązanie do doświadczenia zawodowego w wymaganym obszarze. Pracodawca poszukuje kogoś, kto poradzi sobie na konkretnym stanowisku i po krótkim przeszkoleniu będzie wiedział, co robić dalej. Jest to dla niego najkorzystniejsza opcja. Dlatego dokładnie czytamy ogłoszenie i jeśli pracowaliśmy na podobnym stanowisku, wyraźnie to zaznaczamy, wymieniamy swoje sukcesy zawodowe i umiejętności w tym zakresie. 

2.    Unikamy pisania o kwestiach, które pracodawcy nie interesują, a podkreślamy to, co ważne. Przykładowo, jeśli aplikujemy na stanowisko sprzedawcy, to w wykształceniu nie będzie miało znaczenia ukończenie kursu manicure. 

3.    Wykazanie umiejętności pracy ze wskaźnikami sprzedażowymi – tu możemy wspomnieć o wynikach, jakie osiągaliśmy w sektorze sprzedaży w poprzedniej firmie. Zwiększanie sprzedaży, rozwijanie wiedzy produktowej i umiejętności oraz wiedza w kwestii obsługi klienta. 

4.    Cechy osobiste – po raz kolejny skupiamy się na tych, które mają znaczenie dla danego stanowiska. Warto zwrócić uwagę na komunikatywność, która jest wyjątkowo ważna podczas pracy z klientem, czy umiejętność pracy w zespole, szczególnie jeśli na nowym stanowisku będziemy pracować z większą liczbą pracowników. 

5.    Obsługa kasowa – jeśli w zakresie naszych dotychczasowych obowiązków znajdowała się obsługa kasy fiskalnej oraz terminala płatniczego, to aplikując na stanowisko sprzedawcy, warto o tym wspomnieć. Dzięki temu pracodawca dowie się, że nie będzie stanowiło to dla nas problemu, co również ograniczy konieczne do przeprowadzenia szkolenia do minimum. 

Oczywiście niezwykle ważna jest sama konstrukcja CV. Powinno ono być przejrzyste i zawierać jedynie najważniejsze informacje. Zbyt duża ilość tekstu może odstraszać, bo nikomu nie będzie się chciało go dokładnie czytać. Istotne jest pokazanie doświadczenia, wiedzy i umiejętności w wymaganym obszarze. 

Najlepszą opcją jest wsparcie tworzenia swojego życiorysu przez specjalny kreator CV, dzięki czemu z pewnością będzie ono wyglądać profesjonalnie i zachęci pracodawcę do zaproszenia nas na rozmowę kwalifikacyjną, na której będziemy mieli możliwość osobistego zaprezentowania swojej kandydatury i pokazania się w najlepszym świetle.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także