03.10.2018/13:15

Igor Chalupec może uratować Ruch, ale stracić stanowisko prezesa spółki

Właściciel i prezes zarządu Ruch SA musi do 5 października podjąć decyzję, czy odda akcje spółki w zastaw największemu wierzycielowi, Alior Bankowi. W przeciwnym wypadku grozi jej upadłość. Zastawnik będzie mógł wymienić władze spółki – informuje „Puls Biznesu”.

Redakcja „Pulsu Biznesu” otrzymała z kilku źródeł informację, że największy wierzyciel Ruchu – Alior Bank ze 170 mln wierzytelności – żąda od Chalupca podpisania umowy zastawu na akcjach spółki, na mocy której bank będzie miał prawo do wprowadzenia do rady nadzorczej przedstawicieli własnych oraz reprezentantów grupy wydawców prasy, którym spółka jest winna ponad 144 mln zł – chodzi o grupę 27 firm, którym Ruch zalega powyżej 1 mln zł. Nowa rada nadzorcza dokonałaby zmian w zarządzie, odwołując Igora Chalupca z funkcji prezesa.

Zainteresowane strony nie komentują sprawy, jednak z ustaleń „Pulsu Biznesu” wynika, że plan przejęcia w zastaw akcji Ruchu popierają zarówno obecne władze spółki, jak i „najwyższe czynniki polityczne”, które reprezentuje Polski Fundusz Rozwoju.

Dla spółki może to być ostatnia szansa ucieczki przed upadłością, ponieważ 5 października zobowiązania spółki wobec Alior Banku – linie kredytowe i gwarancyjne na łączną kwotę ok. 170 mln zł – staną się wymagalne, a obecna sytuacja finansowa Ruchu, w tym brak wolnego majątku pod zastaw, raczej nie pozwoli firmie uzyskać środków na zrolowanie długów. Niespłacenie zobowiązań otwarłoby drogę do złożenia przez wierzycieli wniosku o ogłoszenie upadłości spółki.

Czytaj więcej na pb.pl

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • recypl 04.10.2018

    Dajcie nam sprzedawcą prasy wreszcie pracować albo powiadomcie nas że nic z tego nie będzie to pójdziemy do innego dostawcy prasy bo dalej tak współpracować się nie da....

  • Leopold 04.10.2018

    "Najwyższe czynniki polityczne" to już język rodem z PRL-owskiej komuny. Niestety PIS zdradził Polaków i Polskę i stara się przywrócić dyktaturę na wzór tej z PRLu , PIS niweczy niepodległość odzyskaną przez Polskę w 1989 roku. Coraz bliżej nam do Białorusi i Rosji.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.