07.05.2020/10:40

Ikea będzie dostarczać meble i inne produkty do maszyn paczkowych [TYLKO U NAS]

Sieć Ikea pracuje nad poszerzeniem możliwości opcji odbioru zamówień z jej sklepów o maszyny paczkowe "jednej z wiodących firm na polskim rynku" - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Detalista potwierdza, że ma to w planach i zdradza, że usługa zostanie uruchomiona w tym roku.

- Pracujemy nad wdrożeniem różnych usług dotyczących dostaw ułatwiających klientom wygodne zakupy, zarówno w odbieraniu małych paczek z artykułami z naszego asortymentu wyposażenia wnętrz, jak również myślimy nad rozwiązaniem dopasowanym do wielkości naszych płaskich paczek z meblami - przekazała w odpowiedzi na nasze pytania Aneta Gil, liderka ds. komunikacji zewnętrznej Ikea Retail.

Firma aktualnie rozmawia o potencjalnej współpracy z kilkoma dostawcami maszyn paczkowych działającymi w Polsce. Jednak już teraz zdecydowano, że uruchomienie usługi dostawy do maszyny paczkowej odbędzie się jesienią 2020 r., a pierwsza maszyna pojawi się przy sklepie Ikea na warszawskim Targówku.

Maszyny paczkowe można już znaleźć przy placówkach handlowych sieci m.in. w Austrii. - Ikea globalnie współpracuje niezależnie z dostawcami podobnych usług, dlatego w Polsce również bierzemy pod uwagę wdrożenie lockerów tych firm na terenie zarządzanym przez Ikea - tłumaczy Aneta Gil. Ostateczne decyzje ws. tego, kto będzie partnerem, jeszcze nie zapadły.

Z naszych ustaleń wynika, że Ikea będzie się starała o dostosowanie maszyn do przechowywania nie tylko małogabarytowych towarów, ale również nieco większych - po to, by klienci chętni do szybkiego odbioru zamówień mogli go dokonywać bez wchodzenia do sklepu. - Przygotowując nową usługę adresowaną do klientów Ikea, w pierwszym kroku bierzemy pod uwagę możliwość udostępnienia odbioru zamówień w oparciu o tzw. maszyny regularne, tj. dostępne dzisiaj na polskim rynku. Jednocześnie już dziś pracujemy nad maszynami "szytymi na miarę" i dopasowanymi do gabarytów zamówień w Ikea - potwierdza nasze informacje Aneta Gil.

Gdzie będą się pojawiać maszyny paczkowe sieci Ikea? W pierwszej kolejności przy sklepach, ale prawdopodobnie nie tylko. W grę wchodzi również "współdzielenie" urządzeń z innymi partnerami. - Chcielibyśmy, żeby część maszyn była przygotowana na wyłączność dla zamówień Ikea - podkreśla Aneta Gil.

Planowane umożliwienie odbierania zamówień w maszynach paczkowych to element strategii sieci Ikea, która zakłada m.in. zwiększenie nacisku na rozwoju sprzedaży w kanale e-commerce. Tylko w ciągu dwóch ostatnich miesięcy Ikea uruchomiła sześć nowych punktów odbioru zamówień, poszerzając zasięg usługi click&collect do 13 lokalizacji. Już niebawem podobne punkty mają ruszyć w kolejnych trzech miejscach.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Wacław 10.05.2020

    Jeśli te paczkomaty będą stały w pobliżu Ikea, a za taką formę "dostawy" będzie dodatkowa opłata, to nie wróżę sukcesu. Szybciej i taniej będzie po prostu wejść "na sklep". Zero wartości dodanej dla klienta

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.