09.07.2019/11:31

Ikea będzie odkupować meble od klientów. Pomysł się sprawdził w kolejnym kraju

W wakacje zeszłego roku Ikea testowo wprowadziła opcję skupu i sprzedaży używanych mebli w 5 placówkach na terenie Niemiec. Pomysł spodobał się klientom, dlatego sieć wprowadza go do wszystkich sklepów na terenie Niemiec. Podobne rozwiązanie działa już w Wielkiej Brytanii.

Program „Druga szansa” startuje 15 lipca.  Oddawane meble muszą być w dobrym stanie. Szczegóły wyceny i wymiany klienci mogą sprawdzić na stronie internetowej. Co ważne, meble nie będą odkupowane za pieniądze, ale za bony na zakup nowych produktów.

Produkty zwrócone przez klientów w ramach „Drugiej szansy” będzie można znaleźć w miejscach, gdzie wcześniej Ikea sprzedawała towary powystawowe lub zwracane w ramach gwarancji. Do tej pory klienci byli najbardziej zainteresowani flagowymi produktami, które nie są już dostępne w ofercie, bo zastąpiono je innymi. Podczas tekstów większość z nich czekała na „nowy dom” do dwóch dni.

W Wielkiej Brytanii w strefie z okazjami Ikea także sprzedaje meble, które klienci oddali, po uprzedniej renowacji. Program cieszy się dużą popularnością i wpisuje się w modne obecnie ekologiczne trendy.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

2 komentarze

  • Wieloryb 28.11.2019

    Taak już widać jak te meble przetrwają do tego czasu

  • ktośtamnapewno 21.07.2019

    Przyszłość nie zaprzecza przeszłości.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.