07.10.2020/10:15

Ikea chce do końca roku otworzyć jeszcze 50 sklepów

Szwedzki gigant meblowy zamierza budować kolejne stacjonarne placówki, mimo tego, że coraz więcej klientów kupuje jej produkty przez Internet.

O sprawie pisze strona internetowa telewizji BBC. Do końca tego roku sieć zamierza na całym świecie uruchomić 50 kolejnych sklepów. Obecnie działa ich już 445, więc Ikea zbliża się do bariery 500 placówek.

Portal podaje również, że sprzedaż sieci od początku roku do sierpnia spadła o 4 proc. do 39,6 mld euro, co i tak jest wynikiem lepszym niż pierwotnie zakładano w kontekście lockdownu. Jednak po okresie zamknięcia sprzedaż szybko i wyraźnie poszła do góry. Przytacza również słowa Jespera Brodina, prezesa Ingka Group, głównego franczyzobiorcy Ikei.

– Spodziewaliśmy się stopniowego powrotu, gdy sklepy były otwierane, ale byliśmy w błędzie. Od pierwszego dnia ponownego otwarcia danego sklepu mieliśmy ogromne zainteresowanie – powiedział Brodin.

Sama tylko Ingka Group otworzy w ciągu najbliższego roku 30 nowych placówek Ikea.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także