20.08.2019/14:08

Ikea dokonuje strategicznych inwestycji w rozwój technologii inteligentnego domu

Projekt Ikea Home Smart został uruchomiony w 2012 r. Ambicją firmy jest wprowadzanie do mieszkań i domów technologii i rozwiązań cyfrowych, które poprawiają komfort użytkowników. Od tamtej pory firma wprowadziła do oferty szereg rozwiązań wykorzystujących technologie smart home. Obecnie Ikea podjęła strategiczną decyzję o utworzeniu osobnej „jednostki biznesowej”, która rozwijać będzie te technologie i wdrażać inteligentne rozwiązania dla domów.

– W firmie Ikea chcemy oferować produkty podnoszące jakość użytkowania mieszkań. W tym celu musimy opracowywać produkty i rozwiązania wykraczające poza konwencjonalne umeblowanie i wyposażenie – podkreślił Björn Block, szef nowego Ikea Home Smart Business Unit, będącego częścią Ikea Sweden.

– Podjęliśmy decyzję o zainwestowaniu znaczących środków w projekt Home Smart, aby przyspieszyć jego rozwój. To nasz największy nowy biznes od czasu wdrożenia projektu Ikea dla Dzieci – dodał Peter van der Poel, Manager Ikea Range & Supply.

Od 2012 roku projekt Ikea Home Smart wzbogaca wszystkie aspekty funkcjonowania firmy poprzez wdrażanie technologii cyfrowych w takich produktach i rozwiązaniach, jak bezprzewodowe ładowanie urządzeń elektrycznych, inteligentne oświetlenie czy wprowadzone niedawno do oferty głośniki smart, opracowane wspólnie z firmą Sonos. Ikea opracowała ponadto własny ekosystem oraz aplikację do sterowania inteligentnym oświetleniem.

Sieć nawiązała liczne partnerstwa z wielkimi firmami z branży technologii cyfrowych i stała się rozpoznawalnym graczem i innowatorem w obszarze technologii smart home. Aby wykorzystać w pełni ten potencjał, firma zdecydowała się na znaczne inwestycje oraz na integrację działań w ramach jednej, międzywydziałowej jednostki biznesowej Home Smart.

– Współpraca wszystkich wydziałów Ikea, koordynowana przez nową jednostkę przyspieszy cyfrową transformację naszej oferty asortymentowej i poprawi funkcjonowanie istniejących biznesów i rozwój nowych obszarów działalności. Chcemy oferować klientom bardziej zróżnicowany asortyment inteligentnych produktów. Dopiero się rozkręcamy – podsumował Björn Block.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.