07.10.2020/20:14

Ikea i Carrefour zawierają sojusz w Hiszpanii

Hiszpańscy klienci Ikei będą mogli odbierać w marketach Carrefour produkty zamówione w sklepie internetowym szwedzkiej sieci. Projekt pilotażowy ruszy w dwóch lokalizacjach w Madrycie.

W centrach handlowych zarządzanych przez Carrefour Property wkrótce zostaną utworzone punkty odbioru Ikei. Taka inicjatywa wpisuje się w strategię wdrażania nowych formatów, nad którymi Ikea pracuje ostatnio w Hiszpanii – podaje portal revistainforetail.com.

Data rozpoczęcia tej współpracy została zaplanowana na 1 października, ale w ostatniej chwili jej otwarcie zostało przełożone. W dwóch centrach klienci Ikei będą mieli wydzieloną część parkingu, gdzie można odebrać swoje zamówienia.

Hiszpańska spółka Ikei zamknęła rok 2020 z obrotem 1,447 mld euro, co stanowi spadek o 9,3% w porównaniu do ubiegłego roku (1,596 mld). Na spadek obrotu duży wpływ miała pandemia Covid-19.

Dyrektor generalna Ikei w Hiszpanii Petra Axdorff przyznała, że ten rok jest bardzo trudny. - Bez wątpienia Covid-19 wpłynął na naszą sprzedaż, ale także sprawił, że zareagowaliśmy elastycznie i przyspieszyliśmy wdrażanie rozwiązań, które miesilibyśmy zaimplementować, ale być może w normalnych okolicznościach zajęłoby nam to lata – dodała.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.