15.09.2020/09:24

Ikea otworzy pierwszy sklep z używanymi meblami

Szwedzka sieć otworzy w tym roku swój pierwszy sklep z odnowionymi używanymi meblami - poinformowała firma, która pracuje nad przekształceniem swojego modelu w gospodarkę o obiegu zamkniętym do 2030 roku. 

Jak podaje serwis tellerreport.com, sklep zostanie otwarty w centrum handlowym z używaną odzieżą o nazwie ReTuna w mieście Eskilstuna. 

Szwedzka firma zapowiadała wcześniej, że zacznie wynajmować i poddawać recyklingowi swoje meble na całym świecie. To odpowiedź na krytykę, że jej model oparty na sprzedaży produktów w niskich cenach prowadzi do nadmiernej konsumpcji i marnotrawstwa.

„Jeśli mamy osiągnąć nasze cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, musimy rzucić sobie wyzwanie i przetestować nasze pomysły w praktyce” - powiedział w oświadczeniu Jonas Carlehed, dyrektor ds. Zrównoważonego rozwoju w szwedzkiej firmie Ikea.

Firma chce zmniejszyć swój globalny wpływ na klimat średnio o 70 proc. na produkt do 2030 r. Sklep z używanymi meblami to projekt testowy, który będzie regularnie poddawany ponownej ocenie. Placówka będzie zaopatrywana w meble i towary z kategorii wyposażenie domu z pobliskiego sklepu Ikea, które zostały uszkodzone i naprawione.

Firma rozpoczęła już naprawę i przepakowywanie produktów, które zostały uszkodzone w transporcie do poszczególnych sklepów, a także umożliwia klientom zwrot produktów - w tym mebli - w celu odsprzedaży lub darowizny na cele charytatywne.
 

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także