15.09.2020/12:31

Ikea otworzy sklep w San Francisco

Ingka Centres realizuje strategię rozwoju sieci punktów handlowych w centrach miast – najnowsza inwestycja to budynek „6X6” w centrum San Francisco, w którym znajdzie się sklep Ikea. 

Zlokalizowany w centrum miasta budynek „6X6”, oferujący powierzchnię najmu prawie 24 000 mkw., zostanie przekształcony i przeprojektowany w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiedzieć na oczekiwania i styl życia mieszkańców San Francisco. Całkowita wartość inwestycji, łącznie z kosztem przejęcia i planowaną przebudową to 260 mln dolaró1). Otwarcie sklepu IKEA i pierwszej fazy przebudowy planowane jest na jesień 2021 roku.

Zakup i przebudowa obiektu „6X6” to pierwsza tego typu inwestycja Ingka Centres w USA. Zgodnie z nową strategiczną wizją firmy, Ingka Centres zainwestuje 7,3 mld euro w przekształcenie działalności w odpowiedzi na zmieniające się środowisko handlu detalicznego.

– Projekty miejskie Ingka Centres mają na celu zbliżanie się do naszych klientów. „6X6” to imponujący sześciopiętrowy szklany budynek, zaprojektowany w atrakcyjny i nowoczesny sposób, oferujący wnętrza, w których będziemy w stanie stworzyć coś naprawdę spektakularnego – powiedział Gerard Groener, dyrektor generalny Ingka Centres. – Wierzymy, że Ingka Centres jest w stanie pozytywnie wpływać na atrakcyjność dobrze zlokalizowanych obiektów, takich jak „6X6”, dostosowując ich funkcje do potrzeb mieszkańców i tego, jak chcieliby spędzać czas. Cieszymy się na potencjał, jaki „6X6” oferuje zarówno nam, jak i lokalnym społecznościom – dodał Gerard Groener.

Budynek „6X6” to drugi po Kings Mall w Londynie wielofunkcyjny projekt Ingka Centres zlokalizowany w centrum miasta – budynek w stolicy Wielkiej Brytanii został zakupiony przez Ingka Centres na początku 2020 roku. Aktualnie firma analizuje możliwości rozwoju w 40 dużych miastach z terenu Europy, Rosji, Ameryki Północnej, Azji i Oceanii, w których mogłyby powstać tętniące życiem, miejskie miejsca spotkań. W Stanach Zjednoczonych Ingka Centres aktywnie poszukuje lokalizacji dla projektów w Nowym Jorku, Los Angeles i Chicago.

Wiodącym sklepem we wszystkich z tych projektów miejskich będzie IKEA, przez co firma będzie realizować strategię otwierania mniejszych sklepów w centrach miast w odpowiedzi na globalne trendy miejskie, zmieniające się postawy klientów, a także cyfryzację handlu detalicznego.

– To bardzo atrakcyjny czas dla IKEA Retail w USA, ponieważ wkraczamy w kolejną fazę naszej ekspansji w największych amerykańskich miastach. Na całym świecie IKEA zmienia swoją strategię, dążąc do zapewnienia klientom jeszcze większej wygody – powiedział Javier Quiñones, prezes IKEA Retail w USA. – Cieszymy się na możliwość zaoferowania klientom w San Francisco nowych, atrakcyjniejszych doświadczeń zakupowych. Z niecierpliwością czekamy na spotkania z naszymi nowymi sąsiadami w nieodległej przyszłości – dodał Javier Quiñones.

Otwarcie sklepu IKEA i pierwszej fazy przebudowy planowane jest na jesień 2021 roku.
 

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także