27.02.2020/17:57

Ikea pod rękę z siecią SPAR. Czy taka współpraca będzie możliwa także w Polsce?

Duński oddział sieci Spar organizuje przy swoich marketach punkty odbioru zamówień złożonych w e-sklepie Ikea. Przedstawiciele polskiego Spara uważają, że w Polsce taka współpraca również byłaby możliwa.

Spar organizuje w Danii punkty click&collect do obsługi zamówień składanych w sklepie online Ikea. Usług Klik og Hent jest już dostępna w 20 marketach Spar na terenie całej Danii. Placówki te są naturalnym miejscem skupiającym lokalne społeczności. Prowadzą już punkty click&collect m.in. na potrzeby miejscowych sieci aptek, obecnie rozszerzają je o meble z Ikei.

Spar w Polsce – funkcjonujący pod firmą Wasz Sklep Spar – dopiero organizuje się po polubownym zakończeniu sporu o prawo do zarządzania franczyzą Spar, jaki prowadził z dotychczasowym operatorem Spar Polska, należącym do Bać-Polu. Portal wiadomoscihandlowe.pl zapytał jednak sieć o to, czy po poukładaniu biznesu współpraca z siecią Ikea byłaby ciekawym rozwiązaniem także dla polskiego rynku? Czy Spar będzie szukał w przyszłości szans na współpracę z operatorami spoza swojej kategorii, tak aby zwiększyć atrakcyjność oferty i zakresu usług w sklepach?

Tomasz Syller, dyrektor zarządzający, członek zarządu Wasz Sklep Spar nie widzi przeszkód.

– Szukanie interakcji i synergii z niekonkurencyjnymi operatorami z innych segmentów rynku zawsze poszerza możliwości wpływu na konsumenta. My zawsze będziemy poszukiwali takich rozwiązań. Skoro taki podmiot jak Ikea współpracuje ze Spar na innych rynkach, to oznacza, że w Polsce jest to również możliwe – zapewnił w odpowiedzi na nasze pytanie.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Leszek Fb 28.02.2020

    To chyba sklep Spar firmy Wegar. Świetny sklep!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.