12.05.2022/18:21

IKEA stawia na sklepy stacjonarne. Ingka Group zainwestuje 3 mld euro do końca przyszłego roku

IKEA przyspieszy ekspansję inwestując ponad 3 mld euro w nowe i istniejące sklepy do końca przyszłego roku. Sieć sklepów dąży do tego, aby stać się bardziej dostępna dla klientów.

„Ponieważ zakupy online nadal szybko rosną, fizyczne sklepy IKEA pozostają istotną częścią modelu biznesowego detalisty - od września ubiegłego roku otwarto już 16 nowych punktów kontaktu z IKEA, dużych i małych, i planowane są kolejne” – podała Ingka Group.

Tolga Öncü, Retail Operations Manager w spółce mówi, że sieć IKEA bardziej niż kiedykolwiek wcześniej chcemy zoptymalizować sklepy, aby zapewnić inspirujące wrażenia zakupowe. – Bez względu na to, jak i gdzie nasi klienci zdecydują się z nami współpracować. Dzięki tej inwestycji chcemy zapewnić długoterminową rentowność naszej działalności, czyniąc IKEA bardziej dostępną, przystępną cenowo i bardziej zrównoważoną – dodaje.

Jako przykład nowych inwestycji IKEA podaje sklep otwarty w Nicei 11 maja br. Oprócz otwarć w nowych sklepów sieć skupi się na modernizacji istniejących w celu „bardziej wciągającego doświadczenia IKEA i dalszego wspierania rosnącego popytu na dostawy do domu”.

Niedawno sklep IKEA w Kuopio w Finlandii został przebudowany, aby również realizować zamówienia online, umożliwiając dostawy zamówień w czasie o połowę krótszym i z o 40 proc. niższym kosztem dostawy paczek.

– Nasze sklepy pozostają jedną z naszych największych zalet i będziemy nadal je przekształcać, aby zaspokoić potrzeby klientów. Widzimy, że wiele ze sklepów odgrywa podwójną rolę, dając naszym klientom to, co najlepsze zarówno w handlu fizycznym, jak i internetowym, a inwestycja wesprze nie tylko inspirujące doświadczenie IKEA w sklepie, ale także szybszą i tańszą wysyłkę zamówień online bezpośrednio ze sklepów – mówi Öncü.

IKEA już planuje otwarcia w miejskich sklepów w Sztokholmie i Toronto. Będą zlokalizowane w centrum miast i oferować na miejscu około 2 tys. produktów, natomiast większe meble mają być dostarczane do domu.

Ambitny plan ekspansji dla Kanady obejmie otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego w Quebecu i studia planistycznego w Montrealu. Blisko 1,2 mld euro zainwestowano w Londynie, w tym w sklep Oxford Street, nowe usługi oraz w otwarcie centrum dystrybucyjnego w Dartford, które umożliwi dostawy do domu w ciągu 24 godzin w całej stolicy.

W Madrycie w budowie jest jeden z trzech miejskich sklepów. Wcześniej otwarto dwa, które działają na podobnych zasadach, jak te z Sztokholmu i Toronto.

– Nawet na naszych bardziej dojrzałych rynkach, takich jak Niemcy czy Hiszpania, będziemy nadal inwestować, ponieważ widzimy duży potencjał w rozszerzeniu naszej działalności i pomocy jeszcze większej liczbie osób w tworzeniu lepszego codziennego życia. Niezależnie od wielkości marketu, klienci zawsze mogą oczekiwać, że otrzymają taką samą wiedzę na temat wyposażenia domu i inspirację, którą kochają w IKEA – zaznacza Tolga Öncü.

W ciągu ostatnich trzech lat obrotowych (FY19-21) Grupa Ingka zainwestowała ponad 2,1 mld euro w istniejące i nowe sklepy na swoich 32 rynkach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także