20.09.2020/13:18

Ikea w Polsce ma już 30 lat. Poteżna kolejka w dniu otwarcia [ZDJĘCIE]

Dokładnie w sobotę 19 września minęło 30 lat od otwarcia pierwszego w Polsce sklepu sieci Ikea na warszawskim Ursynowie. Przed drzwiami ciągnęła się bardzo długa kolejka.

Pierwszą placówkę otwarto przy ul. Bacewiczówny, wcześniej w tym miejscu mieścił się bardzo popularny w PRL pawilon wielobranżowy. Jak przypomina portal haloursynow.pl, otwarcie było ogromny wydarzeniem. Ikea kolportowała po dzielnicy ulotki informujące o otwarciu „niezwykłego domu meblowego ze Szwecji”. Była to swego rodzaju poprzedniczka współczesnych katalogów Ikea.

Jak podkreśla portal, w kolejce w dniu otwarcia stanęło kilkaset osób. Furorę na zewnątrz robiła zwłaszcza budka z hot-dogami. Ci, którzy odwiedzili pierwszy sklep Ikea po latach wspominali, że to, co zobaczyli w środku wywarło na nich ogromne wrażenie. Klienci od razu ruszyli po darmowe ołówki i papierowe miarki, w dzielnicy coraz częściej zaczęły być widywane charakterystyczne żółte torby. W pewnym momencie zaczęto je po prostu wynosić ze sklepu.

Sukces był tak duży, że w ciągu dwóch lat pawilon zrobił się zbyt mały. Ikea przeniosła się na Al. Jerozolimskie, a w 1993 roku uruchomiła swój pierwszy, działający do dziś sklep wielkopowierzchniowy. Z kolei w pawilonie przy Bacewiczówny mieściły się takie sklepy, jak Globi, Mokpol czy pierwsze w Warszawie Intermarche. Niebawem ma się tam wprowadzić sieć Aldi.

Więcej na halorusynow.pl

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.