25.01.2021/19:26

Ikea wycofuje dwie partie chrupkiego pieczywa. Nie należy go spożywać

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę IKEA Retail Sp. z o.o. wycofaniu dwóch partii pieczywa chrupkiego ze względu na wykrycie tlenku etylenu w sezamie będącym składnikiem tego produktu.

Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, a jego stosowanie i wprowadzanie na rynek w Unii Europejskiej jest niedozwolone. Dlatego sieć Ikea zdecydowała się na wycofanie produktu z dystrybucji. 

Jakiego produktu dotyczą ostrzeżenia GIS? Producent: Lantmännen Cerealia Oy, Salmisaarenaukio 1, Helsinki, P.O Box 315, 00181 Helsinki, Finlandia. Dystrybutor: IKEA Reatail Sp. z o.o., Pl. Szwedzki 3, 05-090 Raszyn

Nazwa produktu: Multigran Crispbread 250g, numer produktu: 3067203, data minimalnej trwałości: 13.02.2021 oraz 30.03.2021.

Firma IKEA Retail Sp. z o.o. zablokowała część wyżej wymienionych produktów w magazynie, a pozostałą część wycofuje od klientów. Odpowiednie informacje w tej sprawie zamieściła na stronie internetowej https://www.ikea.com/pl/pl/customer-service/product-support/recalls/

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania prowadzony przez dystrybutora. GIS informuje, że nie należy spożywać wskazanych partii produktu.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także