04.03.2020/11:34

Ikea zmienia zdanie. Papierowy katalog wraca, ale tylko w Warszawie

Pół roku temu Ikea zrezygnowała z dystrybuowania papierowego katalogu swoich produktów w Polsce. Teraz wraca z jego dystrybucją na terenie Warszawy.

W sierpniu 2019 roku Ikea zaskoczyło informacją, że nowy katalog w wersji papierowej będzie dostępny bezpłatnie jedynie dla Klubowiczów Ikea Family. Zamiast ogólnodostępnej dystrybucji, katalog można było odebrać w saloniku Kolportera lub sklepie Ikea.

Decyzja o zaprzestaniu roznoszenia papierowego katalogu budziła zdziwienie, ponieważ katalog uważano powszechnie za kluczowe narzędzie sprzedażowe Ikei (nota bene pochłaniające dużą część rocznego budżetu marketingowego firmy).

Jednak po niespełna półrocznej przerwie szwedzka firma wraca do sprawdzonej formy promocji swoich mebli, czyli papierowego katalogu. Jego dystrybucja na terenie Warszawy realizowana jest przez spółkę ABC Direct Contact.

Powrót do drukowanych materiałów promocyjnych może wiązać się z cyklem życia reklamy. W przypadku katalogu pism wnętrzarskich, czytelnik może do nich wracać nawet po upływie kilku miesięcy. Ponadto, co pokazało badanie zrealizowane przez Nielsen na grupie dyrektorów marketingu sieci handlowych, gazetki promocyjne uważane są za najlepsze i najskuteczniejsze narzędzie komunikacji z konsumentami, jeśli kryterium jest realizacja celu sprzedażowego.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Nick 11.08.2020

    Ikea wcale nie zmieniła zdania. Katalog tylko online albo do wzięcia w sklepie. Dla Warszawy nie ma wyjątku. Naganianie klientów do sklepów w dobie pandemii. Szwedzka droga.

  • Nick 11.08.2020

    Ikea wcale nie zmieniła zdania. Katalog tylko online albo do wzięcia w sklepie. Dla Warszawy nie ma wyjątku. Naganianie klientów do sklepów w dobie pandemii. Szwedzka droga.

  • Maga 06.08.2020

    Dlaczego tylko w Warszawie.Reszta Polski to gorszy Soft.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.