20.07.2021/13:03

Immofinanz wchodzi do Włoch. Kupił centrum o powierzchni 27 tys. mkw.

Spółka Immofinanz kupiła w pełni wynajęte centrum w mieście San Fior w regionie Veneto na północy Włoch. To jej pierwsza inwestycja w tym kraju. Spółka chce rozszerzać w ten sposób swoją markę Stop Shop.

Sprzedającym jest międzynarodowy bank inwestycyjny Barings. Cena sprzedaży wyniosła około 35 mln euro.

– Rynek włoski jest doskonałym uzupełnieniem i kolejnym, przyszłym motorem wzrostu dla naszej odnoszącej sukcesy europejskiej marki Stop SHop. Z populacją ponad 60 milionów, Włochy są jednym z największych krajów w Europie. Obszerne badanie rynku wykazało, że dostępne struktury handlowe w połączeniu z siłą nabywczą i zachowaniami konsumentów, przede wszystkim w środkowych i północnych Włoszech, stwarzają duży potencjał do tworzenia nowoczesnych parków handlowych pod marką Stop Shop. Nasze plany zakładają utworzenie dziesięciu lokalizacji o wartości inwestycyjnej ok. 250 mln euro, do 2024 r. – wyjaśnił Dietmar Reindl, COO Immofinanz.

Park handlowy, który będzie działał jako Stop Shop San Fior, znajduje się 37 kilometrów na północ od Treviso i 60 kilometrów na północ od Wenecji, w samym sercu regionu Veneto.  Swoim zasięgiem (w promieniu 30 minut jazdy samochodem) obejmie on blisko 100 tys. mieszkańców.

Nieruchomość z 1.500 miejscami parkingowymi jest zlokalizowana, przy drodze krajowej SS13 Pontebbana, która prowadzi z Wenecji do Udine i Tarvis, a następnie do Austrii. Park handlowy został ukończony w dwóch etapach, w 2017 i 2019 roku i ma, jak podkreśla firma, bardzo atrakcyjny mix najemców z międzynarodowymi sieciami handlowymi, takimi jak C&A, Takko, MediaWorld, Decathlon, Roadhouse Grill i Burger King oraz znanymi włoskimi markami, w tym Mega (supermarket), Globo oraz Terranova i Casa Tua (meble). Okres umów najmu wynosi aktualnie około 7,7 roku.

Najnowsza akwizycja zwiększy portfel marki Stop Shop do 109 lokalizacji w dziesięciu krajach. 99 funkcjonujących inwestycji ma około 750 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia i wartość bilansową na poziomie około 1,1 miliarda euro.

Stop Shop to marka dla parków handlowych Immofinanz zlokalizowanych w Europie Środkowo-Wschodniej. Marka określana jest jako lokalny dostawcy zlokalizowany na obszarach o zasięgu od 30 do 150 tys. mieszkańców, z ofertą szerokiej gamy produktów o korzystnym stosunku jakości do ceny. Największa tego typu inwestycja w Polsce otwartoa została w zeszłym roku w Siedlcach.

Immofinanz to firma z sektora nieruchomości komercyjnych, której działalność skupia się na obiektach handlowych oraz biurowych na siedmiu głównych europejskich rynkach, tj. w Austrii, Niemczech, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii oraz Polsce. Podstawa działalności firmy obejmuje zarządzanie nieruchomościami oraz część deweloperską.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także