17.03.2020/14:55

Indykpol notuje zwiększone zamówienia, ale obawia się trudności produkcyjnych

Indykpol zapewnia o wdrożeniu wewnętrznych procedur sanitarno-epidemiologicznych. Firma raportuje zwiększenie zamówień rynkowych, ale wyraża obawy, czy już wkrótce nie wystąpią trudności produkcyjne, związane z brakami kadrowymi.

Olsztyński Indykpol opublikował informację o możliwym wpływie rozprzestrzeniania się koronawirusa na wyniki finansowe spółki i grupy kapitałowej w 2020 roku. Wynika z niej, że firma stosuje się do wskazówek Światowej Organizacji Zdrowia oraz zaleceń krajowych służb sanitarno-epidemiologicznych. We wszystkich obiektach wdrożone zostały wewnętrzne procedury mające na celu minimalizację zagrożenia dla pracowników i kontrahentów, w tym dezynfekcja rąk i bezdotykowy pomiar temperatury ciała. Część pracowników nieprodukcyjnych wykonuje prace w trybie home office.

„Na chwilę obecną spółka obserwuje zwiększone zamówienia rynkowe na oferowane przez nią produkty. Sytuacja zmienia się jednak bardzo dynamicznie i spółka może nie mieć pełnego wpływu na ewentualne trudności produkcyjne związane np. z brakami kadrowymi związanymi z zamknięciem żłobków, przedszkoli i szkół, zablokowaniem dostępności więźniów czy utrudnieniami administracyjnymi dotyczącymi pracujących w zakładach obcokrajowców. Utrzymywanie się tych problemów może ograniczyć zdolności produkcyjne Spółki.” – czytamy w komunikacie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.