13.11.2018/13:33

Indykpol zainwestuje 120 mln zł w rozbudowę zakładu produkcyjnego

Producent przetworów i mięsa z indyka, spółka Indykpol rozbuduje zakład produkcyjny w Olsztynie. Koszty inwestycji, które firma chce [onieść do końca 2022 r. szacowane są na przynajmniej 120 mln zł. Warmińsko–Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna przyznała spółce wsparcie na realizację tej inwestycji.

Indykpol planuje rozbudowę istniejącego zakładu przetwórstwa drobiu. Moce produkcyjne w zakresie uboju i dzielenia drobiu zwiększą się dzięki inwestycji o ponad 74 proc. Zasadniczą część projektu stanowić będzie budowa nowych obiektów w zakresie produkcji przetworów mięsnych.

Na mocy umowy z Indykpolem zawartej na okres do 5 listopada 2033 roku WMSSE, jako zarządzająca obszarem, zobowiązała się do świadczenia na rzecz spółki usług wspomagających jej działalność.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.