15.02.2022/10:02

Inflacja konsumencka w Polsce wyniosła w styczniu 9,2 proc.! Udało się uniknąć dwucyfrowego wzrostu cen

Według wstępnych danych w styczniu 2022 r. ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 9,2 proc. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku. W stosunku do grudnia ceny towarów i usług wzrosły o 1,9 proc. - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Nickt 16.02.2022

    Ludzie nie bądźcie naiwni. Pis kłamał, kłamie i będzie kłamał i oszukiwał. Wszystko drożeje o wiele więcej niż 10%. GUS jest w pełni kontrolowany przez pis i pewnie wszystkie ważniejsze wskaźniki przechodzą przez biurko Kaczyńskiego i jego kliki. Dopiero po zatwierdzeniu przez Komitet Centralny Komunistycznej Partii PIS dane są publikowane.

  • Nick 16.02.2022

    niessamowity sukces! wiécej ścian, więcej broni, więcej amerykańskich żołnierzy i uda się osiągnąć wzrost dwucyfrowy!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także