20.01.2022/11:56

Inflacja w Polsce nieco niższa według metodologii unijnej, ale wciąż wysoka. Jak wypadamy na tle pozostałych państw UE?

Najwyższe wskaźniki inflacji za grudzień 2021 w UE odnotowano w Estonii (12,0 proc.), na Litwie (10,7 proc.) i w Polsce (8,0 proc.) - podał Eurostat. Odczyt dla naszego kraju okazał się o 0,6 p.proc. niższy od danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny, zgodnie z którymi inflacja CPI w grudniu wyniosła 8,6 proc.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z bycia naszym Subskrybentem!

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 45 tys. materiałów dziennikarskich
 • Dostęp do wszystkich galerii zdjęć i materiałów wideo
 • Satysfakcję z przynależności do unikalnej społeczności ludzi ze świata handlu/FMCG skupionej wokół portalu wiadomoscihandlowe.pl - największego tego typu serwisu w Polsce
Dodaj komentarz

2 komentarze

 • felx 21.01.2022

  A czy ktoś wierzy w dane o inflacji podawane przez pis ? Jak do budżetu wprowadzają inflację 3,3% to przecież to jedna wielka ściema i jawna manipulacja.

 • Jabłko 20.01.2022

  Podziękujmy Pisowi za zniszczenie gospodarki i za nadmierną ilość ofiar pandemii w porównaniu z Europą - w Polsce ostatnio umiera tyle ludzi na Covid co we wszystkich pozostałych krajach Europy. A pis zajęty jest walką o władzę a nie przejmuje się pandemią. Propaganda pisu już dawno prześcignęła propgandę PRLu.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także