20.06.2018/16:39

InPost do końca roku uruchomi jeszcze 1 tys. paczkomatów

InPost od początku roku uruchomił już 700 paczkomatów, zwiększając liczbę urządzeń do 3,5 tys. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, do końca roku w polskich miastach stanąć ma jeszcze 1 tys. paczkomatów, co oznacza, że na koniec grudnia będzie ich aż 4,5 tys.

- Plan który w tym roku realizujemy jest najbardziej ambitnym planem inwestycyjnym, jaki spółka przedsięwzięła w swojej historii - mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Rafał Brzoska, prezes InPostu.

Szef firmy zapytany o to, czy do przyspieszenia tempa ekspansji urządzeń skłoniła InPost konkurencja, która wkrótce zacznie stawiać maszyny paczkowe w sklepach Biedronka (Swipbox w sklepach dyskontowej sieci ma docelowo postawić 2 tys. maszyn), zaprzecza. Jak wyjaśnia, plany rozwoju liczebnego sieci paczkomatów nie były w ostatnim czasie rewidowane.

- Nasz plan jest taki, żeby w miastach i w mniejszych miejscowościach zawsze był paczkomat, który będzie znajdował się co najwyżej 5 minut na piechotę od miejsca zamieszkania czy pracy klienta. W tym kierunku zmierzamy - mówi nam Rafał Brzoska.

Śmiałe postawienie na mniejsze miejscowości to jedno z kluczowych założeń strategii InPostu. Firma celuje w miejsca, w których rozwój e-commerce do tej pory był wolniejszy, niż w innych regionach kraju. InPost z paczkomatami wchodzi już nawet do miejscowości zamieszkanych jedynie przez 1 tys. - 3 tys. mieszkańców.

Czytaj także:
InPost uruchomi w tym roku 50 lodówkomatów. Na początek Warszawa i Kraków [TYLKO U NAS]
InPost zainwestuje 250 mln złotych w rozwój paczkomatów

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Maciej 25.06.2018

    Fajnie, ale może zaczną od centrów dystrybucji. My chcemy wysyłać więcej paczek, a InPost nie chce od nas ich przyjmować (magazyn Skierniewice)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.