07.04.2016/15:34

InPost Finanse wdraża nową strategię rozwoju

InPost Finanse – w ramach rozwoju strategii cross-selling produktów pozalogistycznych – buduje szeroką i elastyczną ofertę produktów finansowych oraz okołofinansowych zawierając liczne umowy partnerskie.

W 2015 roku spółka sfinalizowała kontrakt m.in. z multibrokerem ubezpieczeniowym CUK Ubezpieczenia, co pozwoli na rozbudowę oferty tego segmentu usług. Z kolei współpraca z DELTIS umożliwi pozyskiwanie klientów zainteresowanych obniżeniem kosztów energii elektrycznej, a od maja br. na wzbogacenie oferty o dostawę gazu ziemnego. Ponadto w pierwszym kwartale 2016 roku, InPost Finanse podpisała umowę z Columbus Energy w zakresie dostarczania rozwiązań energetycznych opartych na źródłach energii odnawialnej, w szczególności o fotowoltaikę. W tym samym czasie została również zawarta umowa z KM Finanse dotycząca kooperacji w ramach produktów finansowo-kredytowych.

- W oparciu o przeprowadzony audyt operacyjny poszerzamy naszą ofertę produktów finansowych oraz okołofinansowych. W tym celu nawiązujemy nowe partnerstwa z przedsiębiorstwami z różnych branż – dążymy do stworzenia szerokiego asortymentu produktów pozalogistycznych pod jednym dachem. W 2016 roku planujemy także rozwijać kanały dystrybucji przez własną witrynę internetową, której uruchomienie przewidujemy na kwiecień – komentuje Sebastian Anioł, prezes zarządu InPost S.A.

Głównymi założeniami realizowanej koncepcji cross-selling produktów pozalogistycznych przez InPost Finanse jest zwiększenie rentowności w ramach dotychczas prowadzonej działalności oraz wykorzystanie potencjału Grupy Kapitałowej. W 2016 roku spółka zamierza systematycznie rozszerzać wachlarz oferowanych produktów i usług oraz rozwijać kanały dystrybucji.

- Od marca do czerwca przeprowadzimy testy pozwalające na budowę sieci handlowej opartej o kontakty osobiste z klientami. Warto podkreślić, że nowa strategia InPost Finanse jest skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Jestem przekonany, że wdrażane rozwiązania pozwolą na umocnienie pozycji spółki na rynku i wypracowanie istotnej przewagi konkurencyjnej względem innych podmiotów funkcjonujących w branży – dodaje Sebastian Anioł.

Obecnie podstawowa działalność InPost Finanse opiera się na masowych wypłatach gotówkowych, nadawaniu przekazów pieniężnych i opłacaniu rachunków w punktach kasowych. Spółka ściśle współpracuje instytucjami publicznymi w zakresie doręczania przekazów pieniężnych. Do podmiotów, które kooperują w tym obszarze z InPost Finanse finansowym należą m.in: największe polskie banki, oddziały terenowe KRUS i ZUS, urzędy miejskie, ośrodki pomocy społecznej, a także centra świadczeń.

Należąca do Grupy InPost SA spółka to także wieloletni dostawca usług i produktów z zakresu ubezpieczeń. Spółka – na szeroką skalę – świadczy również outsourcing procesów rozliczeniowo-transakcyjnych. W zakresie tym obsługuje m.in. największy telekom w Polsce.

InPost Finanse funkcjonuje na rynku, jako podmiot posiadający status krajowej instytucji płatniczej. Jest on przyznawany przez Komisję Nadzoru Finansowego na podstawie restrykcyjnych wytycznych. Zezwolenie KNF na działalność krajowej instytucji płatniczej otrzymują wyłącznie instytucje, które są w stanie zapewnić odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa, spełnić szereg warunków prawnych, finansowych oraz technicznych, a także posiadać niezbędne doświadczenie – adekwatne do rodzaju i zakresu działalności.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.