21.11.2018/13:00

InPost inwestuje we flotę elektrycznych aut dostawczych

Firma logistyczna InPost wprowadza do swojej floty samochodowej elektryczne samochody dostawcze. Pierwsze dostawy do Paczkomatów InPost w oparciu o ekologiczną flotę rozpoczęły się już w Krakowie. Do 2020 roku 30 proc. floty Inpost będą stanowić samochody elektryczne.

- Od lat dostawy Paczkomatów InPost ograniczają zanieczyszczenia w dużych miastach. Dostawcą obecnie używanych samochodów elektrycznych jest Nissan, ale nie będziemy się ograniczać do tylko jednego producenta. Jest to kolejne ekologiczne rozwiązanie InPostu – do Paczkomatów  InPost jeden kurier i jeden samochód dostarcza nawet 100 przesyłek, a w przypadku tradycyjnych kurierów byłoby to 100 kursów samochodem po mieście – powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

W 2017 roku InPost dostarczył 60 mln sztuk paczek, co oznacza 51-proc. wzrost wolumenu przesyłek do paczkomatów r/r oraz 55 proc. wzrost wolumenu paczek kurierskich i minipaczek.

W szczycie świątecznym wzrosty wolumenów dostaw do paczkomatów wyniosły 67 proc., a przesyłek kurierskich rekordowe 94,5 proc. i wyniosły razem 10 mln sztuk. W okresie styczeń – październik 2018 roku InPost dostarczył ponad 61 mln przesyłek, czyli o 53 proc. więcej rok do roku – w tym Paczkomaty  notowały wzrost o 54 proc., a kurier InPost o 50 proc.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.