17.10.2016/13:35

InPost przygotowany na świąteczny szczyt paczkowy w e-handlu

InPost uruchomił nową sortownię Paczek w Parku Logistycznym P3 Piotrków. Nowy obiekt o powierzchni ponad 15 tys. mkw., z 53 dokami oraz 6 bramami kurierskimi będzie pełnił funkcję głównej sortowni InPostu. Większa powierzchnia sortowni umożliwiła zainstalowanie dwóch dodatkowych, najnowocześniejszych linii sortujących, co zwiększa jej wydajność o 60 proc. Nowa sortownia jest odpowiedzią firmy na dynamicznie rosnące wolumeny listów e-commerce, przesyłek kurierskich oraz dostarczanych z pośrednictwem Paczkomatów InPost.

- Miesięcznie notujemy kilkunasto bądź kilkudziesięcioprocentowe wzrosty obsługiwanych wolumenów listów poleconych e-commerce, przesyłek kurierskich oraz Paczkomatowych. To powodowało, że dotychczas zajmowany obiekt stał się dla nas za ciasny. W nowej sortowni będziemy mogli zwiększyć obsługiwane wolumeny o 60 proc. Dodatkowo spodziewamy się, że IV kw. będzie dla nas rekordowy dlatego nowa sortownia pozwoli nam lepiej przygotować się na nadchodzący szczyt paczkowy, tak aby wszystkie przesyłki wysyłane za pośrednictwem InPostu na czas trafiły do odbiorców, co jest ważne zwłaszcza w okresie świątecznym kiedy wszyscy czekają na prezenty - mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu InPost S.A.

Nowa sortownia InPost ma 5700 mkw. powierzchni magazynowej, 8000 mkw. powierzchni crossdock i prawie 1600 mkw. powierzchni biurowej. W obiekcie zostały zastosowane ekologiczne rozwiązania, m.in. system solarny wspomagający ogrzewanie wody, krany z perlatorami oraz uruchamianiem na podczerwień, a także nowego typu płyty warstwowe z podwyższoną izolacją. Oświetlenie wewnętrzne jak i zewnętrzne magazynu jest wykonane w standardzie LED.

- Mimo wycofania się z rynku listów tradycyjnych, nadal na terenie całej Polski oferujemy listy polecone e-commerce. Dla nas istotne jest, że w nowej sortowni powstanie oddzielna linia sortująca tylko dla tego rodzaju listów. Grupa stale notuje silne wzrosty zwłaszcza w listach z drobnymi przesyłkami - obecnie jest to kilkadziesiąt tysięcy przesyłek dziennie - które dzięki konkurencyjnej cenie zajęły miejsce najmniejszych paczek. Więc ważne jest, że dzięki nowemu obiektowi jesteśmy dobrze przygotowani na obsługę rosnących wolumenów także w segmencie najmniejszych przesyłek - podkreśla Rafał Brzoska.

Wykonawcą sortowni była firma P3. Park P3 Piotrków znajduje się w bliskim sąsiedztwie Piotrkowa Trybunalskiego, przy połączeniu autostrady A1 z ważnymi drogami ekspresowymi E75 i E67. Lokalizacja ta zapewnia bezpośrednie połączenia drogowe z Warszawą, Wrocławiem i Katowicami.

InPost świadczy usługi pocztowe i kurierskie dla klientów indywidualnych oraz biznesowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.