24.02.2021/14:59

InPost uruchamia centrum logistyczne na Górnym Śląsku

InPost uruchomił kolejne centrum logistyczne o powierzchni 6000 mkw. w Prologis Park Chorzów, około 7 km na zachód od centrum  Katowic,  w  sąsiedztwie  węzła „Chorzów  Batory”  autostrady  A4  i  jest dobrze skomunikowany zautostradą A1 oraz międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach.

– Nasza  infrastruktura  logistyczna  jest  obecnie  bardzo  efektywna. Pokazał to ostatni szczyt świąteczny, na który byliśmy doskonale przygotowani. Dostawa przesyłek w trybie D+1 to duże wyzwanie dla  każdego  operatora,  także  kurierów – zwłaszcza  w  obliczu  ograniczeń pandemicznych – mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

I dodaje: – Przez 12 lat aktywności na polskim rynku opracowaliśmy sprawdzony model logistyczny, który możemy wdrożyć także na innych rynkach europejskich. Tajemnica naszej efektywności  to  także  świetnie  przygotowana  aplikacja  mobilna,  której  używa  już  ponad 5,7 mln  Polaków.  Połączenie  unikatowej  usługi,  jaką  są  paczkomaty InPost,  sprawnej logistyki i niedostępnej u konkurencji aplikacji sprawia, że nasze usługi są nie tylko wygodne, ale najbardziej nowoczesne i innowacyjne na rynku – mówiRafał Brzoska, prezes InPost.

InPost  jest  jednym  z  najaktywniejszych  najemców  na  rynku  powierzchni logistycznych w Polsce,  a  zapotrzebowanie  na  jego  usługi  stale  rośnie  w  wyniku wzrostu  popularności sektora  e-commerce. Cieszymy się, że mieliśmy przyjemność doradzać jednemu z liderów napolskim rynku logistycznym i pomóc mu w rozwoju na Górnym Śląsku – mówi Maciej Gierak,  menedżer  ds.  rozwoju  biznesu,  dział  powierzchni  magazynowych iprzemysłowych, Savills – firmy, która doradzała w  transakcji najmu.

InPost rozpoczął ponadto długoterminową współpracę z Echo Investment. W  ramach umowy przy inwestycjach mieszkaniowych i wielofunkcyjnych dewelopera będą montowane paczkomaty, umożliwiające wygodny odbiór i nadawanie przesyłek zarówno mieszkańcom, jak i innym użytkownikom. Pierwsze urządzenie zostało już zainstalowane w warszawskiej inwestycji  Moje  Miejsce.  Kolejne  paczkomaty  powstaną  na  osiedlach Bonarka  Living wKrakowie oraz Enter w Poznaniu.

Firma od 2019  roku  jest liderem  w wynajmie  powierzchni  magazynowych  w  Polsce. W 2019 roku firma wynajęła łącznie 107 950 mkw. –to 4% całkowitego popytu netto w kraju. InPost był także liderem w branży KEP w zakresie powierzchni oddanej do użytku w 2019 r – w  sumie 57863 mkw. –wyprzedzając  tym  samym  na podium  DHL  oraz  Pocztę  Polską. Lokalizacje uruchomione przez InPost w 2019 roku pozycjonują spółkę w Top 3 najbardziej aktywnych podmiotów e-commerce na rynku logistyki magazynowej – InPost ustępuje pod tym względem jedynie Amazon i Zalando, globalnym gigantom e-sprzedaży.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także