16.02.2021/11:38

InPost uruchamia w Toruniu specjalistyczny paczkomat Urząd24, do obsługi korespondencji urzędowej

InPost uruchomił specjalistyczny Paczkomat InPost Urząd24 w Toruniu. Obsługuje on korespondencję urzędową mieszkańców miasta, którzy mogą załatwiać sprawy bez wizyty w magistracie. Dokumenty można nadać z dowolnego Paczkomatu w Toruniu i okolicach, a informację o możliwości odbioru decyzji mieszkaniec otrzyma przez aplikację InPost, wiadomość email i/lub SMS.

Planowane są kolejne instalacje – InPost prowadzi rozmowy z wieloma miastami i gminami.

Usługa InPost Urząd 24 jest dostępna w Gorzowie Wielkopolskim, Gdyni, Krakowie, Kaliszu, Słubicach, Dąbrowie Górniczej, Poświętnem, Izabelinie, Nowym Targu, Wolsztynie, Chojnicach, Pruszkowie, Brodnicy, Gorzowie Wielkopolskim, Wołominie, Koszalinie i Lubaniu.

– InPost Urząd24 to nie tylko przyspieszenie procedur, wygoda i bezpieczeństwo dla mieszkańców oraz ułatwienie obsługi klientów dla urzędników. To nowy trend w relacjach na linii urząd – mieszkańcy, który doskonale sprawdza się w pandemii, ale pozostanie już na trwałe w ramach relacji z obywatelami. Efektywność tej usługi pokazuje, że także w przyszłości będzie ona coraz bardziej popularna. Coraz więcej miast i gmin poszukuje takich rozwiązań, dzięki czemu mogą także lepiej zarządzać sprawami urzędowymi i obniżać koszty działania – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

– Zdecydowaliśmy się na tak nowoczesne rozwiązanie, żeby mieszkańcy naszego miasta szybko i efektywnie mogli załatwić swoje sprawy urzędowe. Trwająca już prawie rok pandemia COVID-19 sprawiła, że musieliśmy ograniczyć kontakty bezpośrednie. Możliwość załatwienia sprawy przez Paczkomat InPost Urząd24 daje szansę na szybkie i bezpieczne kontakty z Wydziałem Obsługi Mieszkańców – wyjaśnia prezydent Torunia Michał Zaleski.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także