16.01.2017/10:34

InPost uruchomi w 2017 r. 1000 nowych paczkomatów

Grupa InPost zanotowała w 2016 roku wzrost liczby obsługiwanych przesyłek o 142 proc. To przede wszystkim zasługa segmentu kurierskiego (+405 proc.). Większym zainteresowaniem cieszyły się też przesyłki polecone e-commerce, które w 2016 roku zyskały 149 proc. Na fali rosnącego zainteresowania firma zamierza w tym roku znacząco zwiększyć liczbę Paczkomatów.

– Z ofertę kurierską wystartowaliśmy bardzo niedawno, bo w lipcu 2015 roku. W ciągu zaledwie 18 miesięcy rozbudowaliśmy biznes kurierski do poziomu, do którego nasza konkurencja musiała dochodzić wiele lat. Już teraz jesteśmy znaczącym graczem w sektorze logistycznym, a nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Konsekwentnie będziemy poszerzać obecność na rynku tak aby w ciągu kilku najbliższych lat stać się numerem jeden na polskim rynku nowoczesnej logistyki dla e-commerce. W 2017 roku najważniejsze będzie utrzymanie wysokiego tempa wzrostu, choć nie będzie to łatwe zadanie, po tak rekordowym roku jak ubiegły, a także rozbudowa działów obsługi klienta zarówno online jak i offline – mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Dodaje, że jednym ze sposobów utrzymania wysokiego tempa wzrostu obsługiwanych wolumenów będzie zwiększenie o blisko 50 proc. sieci Paczkomatów. Do istniejących na koniec 2016 r. 2200 urządzeń InPost doda w 2017 roku 1000 kolejnych maszyn. – W tym roku mamy dwa priorytety: mniejsze miejscowości w których do teraz nie było jeszcze Paczkomatów oraz największe polskie miasta, gdzie jak pokazał ostatni rok przepustowość istniejących maszyn jest już niewystarczająca. W takich miejscach będziemy rozbudowywać istniejące Paczkomaty oraz dostawiać nowe w pobliżu, tak aby odciążyć najbardziej popularne lokalizacje – wyjaśnia Brzoska.

Ciekawostką 2016 roku było duże zróżnicowanie miesięczne, jeżeli chodzi o wybierane kanały w poszczególnych miesiącach. Tak jak w poprzednich latach, rekordowe były listopad i grudzień, podczas których niezmiennie od lat konsumenci najczęściej zamawiają dostawę zakupów we wszystkich kanałach tj. zarówno w kanale paczkomatowym jak i kurierskim. Jednak w pozostałych miesiącach Paczkomaty były częściej wybierane w kwietniu, maju i wrześniu, natomiast na dostawę przez kuriera InPost częściej decydowaliśmy się w czerwcu, lipcu i sierpniu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.