11.12.2020/14:01

InPost ustawił gigantyczny Paczkomat. Interweniowali urzędnicy

Przy ulicy Olszewskiego we Wrocławiu stanęła dwunastometrowa maszyna paczkowa. Miejski Konserwator Zabytków nakazał jej usunięcie.

O sprawie pisze portal tuwroclaw.com. Paczkomat został ustawiony na terenie prywatnym.

Jak donosi portal, sprawa jego estetyki podzieliła mieszkańców osiedla Biskupin, a w sprawę zaangażowali się miejscy urzędnicy. Miejski Konserwator Zabytków, po przeprowadzeniu wizji lokalnej, nakazał usunięcie Paczkomatu. Uznał, że układ urbanistyczny osiedla Biskupin stanowi zabytek, a maszyna skutecznie go zaburza.

Konserwator powołał się przy tym na ustawę o ochronie zabytków podkreślając, iż gdyby nie fakt ochrony układu urbanistycznego, urząd miałby związane ręce. To efekt nowelizacji prawa budowlanego, które pozwala ustawiać tego typu urządzenia na prywatnych działkach bez uzyskiwania pozwolenia na budowę, jeżeli ich wysokość nie przekracza 3 metrów.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • eMCe 15.12.2020

    Konserwator zabytków czasami się przydaje ale w 80-90% przypadków to jest drzazgą pod paznokciem wielu ludzi bo pilnuje, żeby nikt nie ruszył starej rozlatującej się, zapomnianej przez ludzi i Boga nikomu niepotrzebnej, zagrzybiałej rudery. Aż rudera się zawali albo nastąpi "samozapłon :D" Niestety taka jest prawda o tych pajacach

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także