29.01.2019/12:32

InPost wprowadza bankopaczkomaty. Porozumiał się z Planet Cash [TYLKO U NAS]

InPost ma nowy pomysł na rozwój sieci paczkomatów. Firma zdecydowała się na łączenie maszyn z... bankomatami Planet Cash. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, pierwsze bankopaczkomaty już zostały rozstawione i wkrótce klienci będą z nich mogli wypłacać pieniądze.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że jak dotąd zainstalowano w polskich miastach minimum kilkanaście bankopaczkomatów. Co najmniej cztery działać będą w Warszawie. Urządzenia pojawiły się również m.in. w Krakowie i Katowicach.

Warto podkreślić, że w bankopaczkomatach wypłata pieniędzy oraz odbiór paczek odbywać się będą za pośrednictwem jednego, wspólnego panelu. Tym samym partnerzy przedsięwzięcia unikną niepotrzebnego dublowania modułów, które wiązałoby się z ograniczeniem przestrzeni do przechowywania paczek.

Biorąc pod uwagę, że zarówno "zwykłe" paczkomaty InPostu, jak i bankomaty Planet Cash często lokowane są w pobliżu sklepów lub centrów handlowych, sojusz obu podmiotów wydaje się czymś naturalnym. Dla InPostu jest to szansa na ściągnięcie do bankopaczkomatów po raz pierwszy klientów, którzy z jakichś przyczyn unikali korzystania z paczkomatów, a tym samym oswojenia ich z maszynami. Z kolei dla Planet Cash możliwość pojawienia się w urządzeniach InPostu może być nowym impulsem do zwiększenia liczebności sieci.

Redakcja portalu wiadomoscihandlowe.pl widziała jeden z pierwszych warszawskich bankopaczkomatów. Na ekranie maszyny umieszczone zostało logo Planet Cash. Wypłata gotówki z urządzenia nie była jeszcze możliwa; działały natomiast wszystkie funkcje odpowiedzialne za odbiór i nadawanie paczek. Wynika z tego, że projekt znajduje się w bardzo wczesnej fazie rozwoju.

Firma InPost odmówiła komentarza na temat bankopaczkomatów. Przesłaliśmy także pytania do właściciela sieci Planet Cash, jednak w wyznaczonym terminie nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

InPost na koniec ubiegłego roku posiadał w Polsce blisko 4500 paczkomatów. Z kolei sieć Planet Cash, rozwijana przez spółkę ItCard, liczyła ok. 3 tys. bankomatów i 700 banko-wpłatomatów.

Przypomnijmy, że InPost jest już gotowy do startu kolejnego projektu, czyli lodówkomatów, o czym informowaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl jako pierwsi w październiku ub.r. Urządzenia zostały dostosowane do przechowywania żywności w różnych temperaturach. W ramach pilotażu 35 lodówkomatów stanęło w Warszawie i okolicach, a 15 w Krakowie.

Operator logistyczny dopina teraz szczegóły z partnerami projektu. Latem ub.r. pisaliśmy, że rozmowy nt. współpracy były prowadzone m.in. z Auchan, Rossmannem i Drogerią Natura, a chętny do współpracy mógłby być również Carrefour, intensywnie rozwijający sprzedaż w kanale e-grocery w Polsce.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • łania 25.04.2019

  a będą mikrofalówkomaty?

 • KPAc 06.02.2019

  @rema może inicjatywa niezła, ale wszystko wyjdzie w praniu.

 • rema 06.02.2019

  nie zgadzam się. logika w tym jest, dla obu spolek to posuniecie na plus jedni maja wiecej bankomatow tanszym kosztem inpost podnosi komfort klientow takze brzmi sensownie. z perspektywy konsumenta paczkomaty sa super wygodnym rozwiazaniem i od razu mozna zaplacic wyplacic sie. ryzyko zawsze jes bo wiadomo, wyjdzie w praniu ale kibicuje zeby wypalilo

 • mick 30.01.2019

  Jeden syf wart drugiego.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.