25.09.2018/07:59

Inpost wycofał się z kolejnych krajów

Nowym właścicielem paczkomatów w Czechach i na Słowacji jest firma Mall. Doniesienia o sprzedaży biznesu u południowych sąsiadów Polski potwierdza Integer - pisze Puls Biznesu.

Przyczyną pozbycia się biznesu jest chęć "koncentrowania się na kluczowych rynkach". Integer zamierza rozwijać się w Polsce, Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

Obecnie Inpost w Polsce ma 3,8 tys. paczkomatów, ale do końca tego roku ma być ich już 4,5 tys. Silna ekspansja wynika z rosnącej popularności paczkomatów - obecnie zapotrzebowanie na paczkomaty rośnie o 50 proc. w skali roku.

Od stycznia do sierpnia, Inpost dostarczył 46 mln przesyłek. To o prawie 50 proc. więcej niż rok temu.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • mario12 08.10.2018

    Wcale się nie dziwię, ze koncentrują się tam gdzie są popularni. W dużych miastach paczkomaty ciągle przepełnione, żeby odebrac paczkę wczy to koło pracy czy koło domu muszę nie raz jechać do dalszego paczkomatu, bo moje nie dość, ze przepełnione to jeszcze mają auto Inpostu z kurierem z dodatkowymi przesyłkami pod paczkomatem. Widać, ze popyt na te usługi jest, a do tego pojawia im się coraz więcej firm chcacych przyatakowac rynek paczkomatów, np. firma Parcel Technik ze swoimi tanimi i nowoczesnymi skrytkomatami. Widziałem też maszyny jakieś innej firmy, ale nazwa wyleciała mi z głowy.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.